pracovní týden 32 hodin a zdravotní pojištění

Zaměstnavatel nám v souladu s §209 ZP snížil pracovní týden na 32 hod. týdně. Prozatím chodíme do práce 4 dny á 8 hod.V pracovní smlouvě máme uvedeno, že pracovní doba se stanoví vnitřním předpisem, který jsme ovšem dosud neviděli.kdyby na výplatní pásce bylo uvedeno např. za únor.2010 odpra­cováno 20 dní a 128 hodin-není žádný problém. Ale kdyby bylo uvedeno 16 dní a 128 hodin – jak by to bylo se zdr. pojištěním?

Odpovědi
standa

Je úplně jedno jak bude vaše odpracovaná doba zaznamenaná na výplatním lístku. Podstatné je, že došlo (prokazatelně) k překážkám v práci na straně zaměstnavatele (již zmiňovaný § 209 zákoníku práce).

Tyto „překážky v práci“ se posuzují jako VÝKON PRÁCE, pokud zasáhly do směny *) zaměstnance, a to za každý jednotlivý den.

Takže s pojištěním nemusíte mít starosti 🙂

*) blíže určené v pracovní smlouvě