David Rasek

Jaký je ,,termín splatnosti" odměny za vykonanou práci na DPP?

Pracoval jsem na DPP pro zaměstnavatele prosperující firmy, a to 11 prac. dní, 8 hod. denně, jak je uvedeno v DPP, stejně jako výše odměny tedy 8 400 kč i číslo účtu, na který má být odměna zaslána.
Avšak měsíc od posledniho dne výkonu práce, jsem žádné peníze nedostal a firemní mzdová účetní jen opakuje, že peníze dnes zašle. Samozřejmě mi nic nepřišlo a při dalším pokusu o kontaktování je několik dní nedostupná, nebo telefon nezvedá. Tak Vás prosím o radu, jak postupovat dál.
Zaměstnanci firmy už mzdu z toho měsíce dávno dostali…

Děkuji mnohokrát

David Rašek

Nejlepší odpověď
Drap

Podle uzavřené smlouvy.

ivzez

Obdobím (nikoliv termínem) splatnosti mzdy (platí i pro odměnu
z dohody) je celý následující kalendářní měsíc. Poté má zaměstnavatel
ještě zákonnou lhůtu 15 dnů. Vymáhat dlužnou odměnu lze teprve
po marném uplynutí této lhůty.

Jestli jste pro zaměstnavatele pracoval v únoru, je obdobím splatnosti
celý březen. Vymáhat odměnu můžete začít až 16. dubna.

Neřešte záležitost s účetní, ale obraťte se na jejího nadřízeného.
Ještě lepší by bylo zaměstnavatele písemně vyzvat (nežadat,
neprosit!!) k vyplacení dlužné odměny a ve výzvě stanovit rozumný
termín (cca 10 dnů od data odeslání výzvy).

Poznámka:
Nominací první odpovědi jste otázku uzavřel,
přestože jste ještě neměl správnou odpověď.