Krčálek

Kolik dostává knihkupec max plat nebo vydavatel?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Jak řekl kolega. Dotaz je dost nepřesný.

jak knihkupec tak vydavatel může být živnostník nebo zaměstnanec

knihkupecvtí nebo vydavatelství také může být právnická osoba

komanditní společnost
veřejně obchodní společnost
sdružení s ručením omezením
akciová společnost

pokud je zaměstnanec vydavatelství nebo knikupectví v akciovce tak může navíc k platuvlastnit nějaké akcie společnosti takže má defakto 2 příjmy (je to složitější, zjdnodušil jsem to)

Nebo může být zaměstnanec navíc jednatelem a má v platu pevnou složku a pohyblivou složku, tedy procenta ze zisku (samozřejmě to může mít i řadový zaměstnaec, ale u těch vedoucích je to častější.)

Další odpovědi
Drap

Případ od případu jiné. Pokud je zaměstnaný, záleží na zaměstnavateli. Vydavatelé většinou pracují sami na sebe, a tak tam se jejich zisk odvíjí od toho, jak jsou úspěšní.