johnyyyyyyyy

Kolik DMSO (dimethylsulfoxidu) použít do mastičky?

dočetl jsem se, že DMSO (dimethylsulfoxid) způsobuje výrazné zlepšení vstřebatelnosti v mastičkách. Jen už nikde nepíšou, jaké množství použít. Řekněme, že mám 1 kg masti, tak kolik mml DMSO mám použít? Díky.

Odpovědi
dr.luha

Protože i samotné DMSO má značné léčebné účinky na mnoho indikací, můžete ho použít v širokém % rozsahu – od 50 g až do 250 g/kg. Použité masti ale nesmí obsahovat žádné chemické přísady, používané běžně v lékárenské praxi nebo kosmetice.

GabulkaA

Používám tohle DMSO https://www.wol­doshop.cz/dmso/dmso-dimethylsulfoxid-99-9--ph--eur--farmaceuticka-kvalita-100ml/. Mrkni na to, najdeš tam info o ředění :)