Zvědavý

Kolik bylo uprchlích nacistických zločinců ??

Žijí ještě nějací z nich ?? a Jména nějakých z nich ??

Nejlepší odpověď
anonym

Někteří asi jsou, ale už minimum. Kolik nevím, ale více mne štve, že některé mocnosti je chránili a vzali je k sobě. Von Braun se třeba hodli USA kvůli kosmickému programu. A jiní a jiné.

Další odpovědi
zzzzz

Nedávno na Prima Zoom běžel seriál o nacistech a tam několik těch dílů bylo právě o zločincích, kteří utekli. Některé i novináři vypátrali, ale nebyla „chuť“ soudit je:-(((

Je smutné, že si v klidu dožili:-(((

Mirdas

Bohužel jich bylo mnoho a smutné je, že jim v tom dost podstatně pomáhal i Vatikán.
Rozprchli se prakticky po celém světě a nejvíce do Jižní Ameriky, hlavně Argentína byla pohostinná.
Někteří ještě dnes určitě stále dožívají, aniž by jejich vnoučata věděla co jsou zač!!!

ivzez

Přesné číslo nevím, ale také tipuji, že jich bylo dost.
Štve mne, že jim v útěku pomáhal Vatikán (katolická církev),
a že dodnes existují organizace (některé ve formě obecně
prospěšné společnosti), které válečným zločincům pomáhají.

bolak

Záleží na tom čemu říkáš uprchlíci, ty co byli k ničemu se odsoudili a ty co byli užitečný zbalila USA, dala jim novou totožnost, skvělou práci, život na úrovni.. výměnou za to že pro ně budou pracovat, nehledě na jejich zločiny. Takhle se to dělá.