Kelt

Kolik bych asi ušetřil, kdybych si zaplatil dovolenou, kterou dělá cestovka?

Kolik bych asi ušetřil? Vyberu si nějaký zájezd, zamluvím si hotel, letadlo, případně pojištění. Určitě bych cestovce platil víc. Kolik je to asi procent? Neví to někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Arne1

Jsou cestovatelé, kteří se budou do krve hádat že cestofka je zlodějská a že sami mnohem levněji. Ale, oni většinou počítají let nízkonákladovkou a ubytování přes AirBnB. Skutečnost nebude tak jasná. Především – létadlo, chartery létají za trochu jiné ceny než normální linky. Další, transport na hotel v mnoha destinacích u moře by byla jediná možnost a sice taxi (snad s výjimkou hotelu v Monastiru kde jsem minulý týden byl, ten byl od letiště přes silnici). Pak hotel – opět je otázka, zda přes cestofku platíte normální cenu nebo nějakou paoušální. S tím souvisí stravování – když si buedte v privátě vařit z místních zdrojů a chodit na nějaké rychlovky, tak to možná bude levnější, ale strávíte s tím spoustu času.
Když jsem před lety byl v Jordánsku, tak jsme se pak poptávali a vyšlo nám, že samotná letenka by byla přesně za cenu našeho zájezdu.
Jednou jsme to v Řecku na Santorini porovnávali s dvojicí která tam byla individuálně – a výsledek nebyl jednoznačný. Cena byla asi stejná, ale u nich týden a u nás deset dnů a lépe položený penzion.
Na druhou stranu, v některých destinacích mi hlava ty ceny zájezdů nebere. Typicky Albánie. Když tam pojedu sám, tak ubytování velmi levné, jídlo také. Možná že ty přímořské hotely mají nasazené italské ceny.
Obdobně Gruzie. Za týden v Batumi chtějí kolem 30 tisíc, absolutně nechápu za co, mně to vychází že by se to do desítky mělo s přehledem vejít..

Další odpovědi
ivzez

Záleží na tom, kam byste chtěl cestovat.

My jsme si dovolenou vždycky organizovali sami a pokaždé
to vyšlo nejméně o třetinu levněji než s cestovkou.

Vlastní organizace má i tu výhodu, že se dá strávit na jednom místě jen pár
dnů, potom popojet dál na dalších pár dnů. S cestovkou jsme takové zájezdy
nenacházeli, nebo byly o dost dražší než „klasické“ pobytové zájezdy.