blezevec

kolik bm je v kubíku trámů16/16,jak se to počítá

Nejlepší odpověď
mosoj

Jenom k tomu jak se to počítá.

Představte si hranoly složené přesně do jednoho metru kubického.
Jeho jedna strana má plochu 100 × 100 =
10 000 cm čtverečných.

Váš hranol má na čele plochu 16 × 16 = 256 cm čtverečních.
Nyní stačí když prodělíte tu jednu plochu 1 m kubického 10 000 plochou čela vašeho trámu a dostanete 10 000 / 256 = 39.06 . Přesně tolikrát se vejde hranol vašeho průřezu do jedné strany kubického metru. Protože ale délka druhé strany kubického metru je 1 běžný metr a vejde se vám to tam cca 39 x
je to 39 běžných metrů.

Další odpovědi
Drap

cca 39bm

venkovan

Záleží ve které zemi to měříš. V Čechách je to po složení našimi šikovnými pracovníky okolo 30 bm. Těch zbývajících 9 bm je již na jiné hromadě