dust8

Kolik bilionů ještě dluží ČR a kdo to konkrétně má na starosti počítat?

Nejlepší odpověď
mosoj

Přibližně 1,6 bilionu Kč.
Asi 3 odbory Ministerstva financí ČR

https://www.me­sec.cz/clanky/jak-se-ridi-a-vyviji-statni-dluh/

Další odpovědi
Edison

UTFG.

Není pravdou, že by to nebyl vlastně žádný problém, a že je hrazen… už vůbec ne z prodeje státních dluhopisů, ty jsou schopny st. dluh jen snížit. A pozor: dluhopis, jak sám název vypovídá je pořád dluhem!!

Problém je mj. v tom, že sice se nedluží v zásadě nikomu, ale je to „dluh na čas“. Asi jako když si půjčíte na chod domácnosti od svých dětí… Dlouho to problém není, ale jednou se to ukáže, projeví.

Zdroj: https://www.go­ogle.cz/search?q=st%C3%A­1tn%C3%AD+dluh+%C4%8CR&i­e=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_cs

Kepler

Biliónů? To snad ne. Zahraniční dluh myslím nemáme žádný, spíše pohledávky. Státní dluh je něco jiného, tam jde jen o to, že stát si půjčuje od občanů prostřednictvím prodeje státních dluhopisů. Vydělají obě strany. Problém by začal až v momentě, kdy by stát nebyl schopen proplácet úroky, což byl už byl bankrot státu. Ale jinak zůstanou státní i naše chechtáky pěkně doma. Nevím, proč se pořád hystericky blbne se státním dluhem.

Zadlužení České republiky je na velmi slušné úrovni ve srovnání s ostatními zeměmi EU. O USA ani nemluvě. Více v diskuzi.

Kryšpín

Přesně by odpověděl ten pan poslanec co nechal zasílat dopisy občanům a výši dluhu na osobu

mosoj

Keplere, Keplere …………….

Kepler

Zadlužení České republiky je na velmi slušné úrovni ve srovnání s ostatními zeměmi EU. O USA ani nemluvě. https://www.fi­nance.cz/494806-statni-dluhy/
Abychom mluvili o bilionech v množném čísle (jak je psáno v otázce), muselo by se jednat o NĚKOLIK bilionů a ne 1,6. Rozhodující je, kolik je to procent HDP. V USA víc než 100%, u nás asi 30. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh­_%C4%8Ceska
mosoji, mosoji

anonym

Bagatelizovat takovéto zadlužení v situaci kdy víme, že dokonce prožíráme i období výrazného hospodářského růstu který nikdy netrvá dlouho a i v takovém období navrhujeme stále schodkové rozpočty které nás zadlužují o další desítky miliard je maličko nezodpovědné. A je irelevantní, které země jsou na tom hůř, máme si z Řecka a USA brát příklad, tak je to myšleno ? Většina těch financí s plánovaného schodku 40mld který ale bude výrazně vyšší díky útlumu hospodářství se čistě prožere (populistická témata důchody a rodičovská)