boky16

Kolik antentátů bylo na následníka trůnu spácháno?

sarajevský atentát

Odpovědi
led

Hovorí sa len o jednom, úspešnom
„Dňa 28. júna 1914 spáchal v Sarajeve srbský anarchista a pomocník srbskej organizácie Čierna ruka (bol členom inej organizácie s názvom Mlada Bosna) Gavrilo Princip atentát na Františka Ferdinanda a jeho manželku Žofiu.“ https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=avg&q=fran­ti%C5%A1ek+fer­dinand+d%27es­te

Pepa25

Kromě Sarajevského atentátu jsem dohledal, že v Rusku byl spáchách atentát na velkoknížete Sergeje Alexandroviče, syna cara Alexandra II (ale ten jako až 5. syn byl mimo reálné šance na nástupnictví). Mimochodem stejně jako jeho otec zahynul po výbuchu bomby.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.