Kalpy

Koho lze ještě označit za nerda?

Slyšel jsem, že nerd je výraz pro nespolečenského člověka, zaměřeného výhradně na IT. Ale může být jako nerd označen i někdo, kdo se o IT nezajímá (zajímá se třeba o něco jinýho), ale vykazuje právě to nespolečenský a divný chování?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem význam tohoto slova. Neznám je.

"Nerd je výraz převzatý z angličtiny, avšak díky internetu a televizním seriálům je běžně používaný i v češtině.

Nerd je člověk, který je úzce zaměřen na určitou oblast, v níž je odborníkem, typicky se jedná o IT, programování nebo vědu. Slabinou nerdů je neschopnost navazovat mezilidské vztahy – nerdi se stýkají výhradně se sobě podobnými. Částečným českým ekvivalentem je slovo „mimoň“."
http://kdojeto­.superia.cz/ruz­ne/nerd.php

Mimoň je ten, kdo se v něčem (obvykle běžném) nevyzná, neorientuje. Zkrátka je mimo = mimoň.
SNČ

Další odpovědi
Drap

Nejedná se o lidi zaměřené výhradněna IT. Může jít i o zaměření na kterýkoli jiný obor.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nerd