annas

„Když zjistíš, že jedeš na mrtvém koni, sesedni!“ Jakou strategii byste použili na rozdíl od indiánů z kmene Dakotů?

Samozřejmě je to nadsázka. Jak uvádí autor, podobnost je s čímkoliv čistě náhodná, samozřejmě i přitažená za vlasy.

http://hlubucek­.net/lit/oiso­viny147.pdf

Obrázek

https://pixaba­y.com/photos/in­dian-western-the-horse-apache-557261/

Nejlepší odpověď
Drap

Uděláme to jinak.

Že se na mrtvém koni jezdit nedá, věděli stejně dobře Lakotové, jako víme my. Když to zkrátka nejde, musíme něco změnit, aby se bylo možné posunout vpřed. Je jen na nás, zda včas pochopíme, že tudy cesta nevede a je nutno změnit směr, nebo způsob. Někdo na to příjde hned a někdo svého mrtvého koně se snaží ještě dlouho stále popohánět.

Další odpovědi
aliendrone

Uděláme to jinak.

Hmmm, moje dnešní večeře má SILNÉ nutkání se jít podívat na to, jak se tvářím při pomyšlení, že bych měl sednout na nějakou zpocenou smrdutou herku – už NIKDY více! ;) :)

Takže: pár dobře cílených kopanců dokáže značně efektivně ze zdánlivé mrtvoly vykřesat život a to často v překvapivém množství! ;) No dobře, sranduji, no. Trošku. ;) :D

Ale vážně – na způsobu cestování zase až tak moc nezáleží, podstatné je dobrat se do cíle. Jediný případ, kdy to OPRAVDU neplatí, je cesta k Bohu, ale to je trochu „jiná liga“. ;)

Kepler SE VYZNÁ, ten by se ve světě neztratil (umí totiž zabloudit jen cestou domů ze striptýzu)! ;) :D :D

led

Uděláme to jinak.

Len ten, kto nejde ďalej, ostáva sedieť na mrtvom koňovi.

Najprv si preverím, či nie som aj ja mrtvá.
Ak žijem, pohľadám iný spôsob na cestu vpred. Len neostať na mieste. Dopredu sa dá ísť rôznymi spôsobmi. Nemusí to byť práve Nimubus 2000 http://nd06.jxs­.cz/130/119/5a­ad06afc3_95476399_­o2.jpg
Dokonca, aj keď je to pre mnohých nezvyklé, dá sa ísť aj pešo. S použitím vlastných síl, bez ohľadu na to, či len pomocou nôh, alebo po štyroch. Len neostať na mieste.

Kepler

Uděláme to jinak.

Naprosto indiánské by bylo ukradnout si jiného koně u bílého psa. Kdyby to nešlo, tak si ho čórne u jiného kmene. Vyřešeno, přece nepůjde dlouho pěšky, ne?

aliendrone

led>>> Já to tušil, já to VĚDĚL!!! Že je na odkazovaném obrázku je vybrazeno „TO bateriové vibrační koště“, které bylo v Jůes staženo z prodeje kvůli malým holčičkám, které na něm moc rády „létaly“? (resp. kvůli řevu jejich rodičů) ;) :D :D

NO JASNĚ, teď už CHÁPU proč i SAMOTNÝ KEPLER s obavami (a dost možná i se strachem!!) v očích pohlíží směrem k Tatrám!! ;) :D :D

Musím uznat, že své pověsti nehanblivé, poživačné chlapolikvidátorky a metly všeho mužství VSKUTKU DOSTOJÍTE Vaše Trojctihodná démonická Excellence, to se jen tak NEVIDÍ! ;) :D :D

Mc Merkurion

… záleží na tom, jak by se mi sedělo >>> jestli dobře, nejni důvod slejzat …