Miaa

Když začnu psát na telefonu slova, třeba sms a ten mi nabízí možnosti ta slova doplňovat

Je pravda, že pokud to slovo tam bylo již naťukané, automaticky mi ho navrhne? Dám příklad : ver a nabídne to rovnou Věruško. To znamená, že to Věruško tam už bylo někdy napsané? Dá se na to spolehnout?

Nejlepší odpověď
Malvína

Nemusí tomu tak být. Měla jsem více dotykových telefonů s automatickou nabídkou slov. Na jakémkoli jsem začínala, byl nový a přesto mi to nabízelo slova. Háže to tam ta nejčastěji používána.

Další odpovědi
aliendrone

Souhlasím s Malvínou, může to tak být, ale NEMUSÍ. Třeba u Androše je to navíc komplikováno i tím, že dotyčné slovo mohlo být napsáno třeba ve webovém prohlížeči PC (nějakém PC messengeru třebas), pokud jsi přihlášená a google tě tedy jednoznačně rozpozná. Nicméně, když tě identifikuje méně spolehlivě, třebas na základě metadat ti může podšoupnout jakékoliv slovo, o kterém se domnívá, že „je tvé“. Takže jednoznačná odpověď neexistuje (kdysi, když se při psaní využíval jen defaultní slovník doplněný „vlastním slovníkem“ [ten se musel mobil „naučit“] to bylo jednoznačnější). :)

Dochy

Je to různé. Většinou bývá nějaký slovník naimplementován do začátku a ten se může (ale také nemusí) dále učit. Je třeba vědět jakou konkrétní aplikaci tam jako klávesnici máš a pak můžeš zjišťovat jaké má možnosti.

Miaa

Děkuji 👍

Miaa

Díky, ale mně spíš šlo o to, že to slovo bylo v šestém pádu, pochopím když to navrhne Věruška, ale rovnou Věruško??