Avatar uživatele
Miaa

Když začnu psát na telefonu slova, třeba sms a ten mi nabízí možnosti ta slova doplňovat

Je pravda, že pokud to slovo tam bylo již naťukané, automaticky mi ho navrhne? Dám příklad : ver a nabídne to rovnou Věruško. To znamená, že to Věruško tam už bylo někdy napsané? Dá se na to spolehnout?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 911 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Malvína

Nemusí tomu tak být. Měla jsem více dotykových telefonů s automatickou nabídkou slov. Na jakémkoli jsem začínala, byl nový a přesto mi to nabízelo slova. Háže to tam ta nejčastěji používána.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Souhlasím s Malvínou, může to tak být, ale NEMUSÍ. Třeba u Androše je to navíc komplikováno i tím, že dotyčné slovo mohlo být napsáno třeba ve webovém prohlížeči PC (nějakém PC messengeru třebas), pokud jsi přihlášená a google tě tedy jednoznačně rozpozná. Nicméně, když tě identifikuje méně spolehlivě, třebas na základě metadat ti může podšoupnout jakékoliv slovo, o kterém se domnívá, že „je tvé“. Takže jednoznačná odpověď neexistuje (kdysi, když se při psaní využíval jen defaultní slovník doplněný „vlastním slovníkem“ [ten se musel mobil „naučit“] to bylo jednoznačnější). :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Je to různé. Většinou bývá nějaký slovník naimplementován do začátku a ten se může (ale také nemusí) dále učit. Je třeba vědět jakou konkrétní aplikaci tam jako klávesnici máš a pak můžeš zjišťovat jaké má možnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Miaa

Děkuji 👍

Avatar uživatele
Miaa

Díky, ale mně spíš šlo o to, že to slovo bylo v šestém pádu, pochopím když to navrhne Věruška, ale rovnou Věruško??

Nový příspěvek