bolak

Když vystřelím se vzduchovky a zasáhnu omylem člověka, jak vážné mu způsobím zranění?

Když ho trefím dejme tomu z 10m do břicha z obyčejné vzduchovky. Jak hluboko mu ten brok pronikne do těla?

Odpovědi
Drap

U každého jedince to bude jiné.

aliendrone

Z obyčejné vzduchovky na 10m do břicha? Diabolka nemusí ani proniknout kůží, brok nejspíš zůstane ve svalstvu (blíže k povrchu – záleží na oblečení.). Vlastní zkušenost. ;) :D :D

zjentek

Pokud za zranění považujeme modřinu, tak modřinu!

A když ho trefíš dejme tomu do čela, tak mu způsobíš hrušku!

Vycházím z tvýho titulu „obyčejná vzduchovka“. ;)

Zdroj: vlastní praktické životní zkušenosti!

Kepler

Asi menší, než potom způsobí on tobě.

dr.luha

Kup si kus vepřovýho a vyzkoušej.

led

Záleží od
1 – sily vzduchovky tzv „detská“ nemusí vôbec ublížiť, ale kvalitná športová s vyšším dostrelom môže narobiť škody
2 – oblečenia
3 – sila – hrúbka pokožky je rozdiel, keď je miesto vstrelu tuho vypracované so silnou svalovinou alebo „huspeninové“ brucho takzvaného „mäkkýša
4 – okrem fyzického zranenia môže mať "trafený“ človek, (ale aj strelec) zo zásahu psychické následky.

Rozptyl výstrelu bežnej vzduchovky nie je úmerný vášmu miereniu a človek má na tele veľké množstvo ľahko zraniteľných bodov s trvalými zdravotnými následkami

Nikdy ani s prázdnou zbraňou nemierte na človeka (okrem výnimočných prípadov, ak tak konáte v úmysle odvrátiť väčšie nebezpečie), väčšinou tu bude platiť Murphyho zákon „ak si myslíte, že je puška nenabitá, vystrelí náboj aj bez stlačenia spúšte“

zdroj: životná skúsenosť vlastná, ale aj sprostredkovaná

Kryšpín

Záleží na dopadu energie, příčného průřezu, tvaru, rovněž, zda bude poškozený v plavkách, neb zakuklenec v plné zbroji, některé mají úsťovou rychlost okolo 300 m/s, přesný zásah na 50 metrů a dostřel 100 metrů.
Pokud by případně při zásahu došlo ke zranění, mají střelec př. jeho rodiče na problém zaděláno, podle nového OZ zranění, psychické újma a.t.d. budou groše silně poletovat

brazdarom19

Ono hodně záleží třeba na tom, co má člověk na sobě a taky o jakou zbraň se jedná. Není vzduchovka jako vzduchovka. Některé nemají tak velký dostřel ani palebnou sílu, takže z těch to tolik nebolí. Pak jsou ale dražší a z těch můžete mít minimálně pořádnou modřinu. Vím, že kamarád mě jednou ze srandy střelil právě jednou takovou z https://gun.cz/Vzduchov­ky/ a i přes to, že jsem na sobě měl mikinu, tak jsem měl modřinu skoro na dva týdny.