autacek

Když vláda doporučila seniorům nad 70 ani nevycházet, omezilo je toto případně v podnikání a mohou si požádat o bonus?

Odpovědi
Drap

Ano, pokud podnikají a nepobírají důchod. Ve vypláceni bonusu nebyly nikde uvedeny žádné věkové hranice.

Edison

Omezení nebyl zákaz!!! Navíc bylo jasně definováno, že za prací, podnikáním, nákupy, důležité návštěvy je to legitimní!!! Takže v podnikání to nikoho neomezilo a nárok z tohoto důvodu NEVZNIKÁ!!! Tak tu zase nevymejšlej nesmysly!!!

mosoj

Drap jako obvykle blbě. Navíc blbá otázka. Bonus dostávají proto, že nemohli kvůli nařízení vlády podnikat. Což stvrzují čestným prohlášením a ne proto, že nemohli ven, což samo o sobě není pravda.

Ano pokud podnikají!!! a pobírají důchod!! a kvůli nařízení vlády nemohli podnikat.Podnikání mají tzv. Jako „vedlejšák“. Já vím , o vedlejšáku jsem tady již psal a byl zde někdo, který tvrdil, že nic takového neexistuje. Nu což, jeho věc.

Bonus přijde na účet třetí den od vhození správně vyplněné žádosti do boxu na příslušném finančním úřadu!! Nárok mají OSVČ a starobní nebo invalidní důchodci pokud podnikají. Zaměstnanec, pokud ještě na vedlejšák podniká nárok nemá! Ten dostává pomoc z jiného balíčku.

autacek

@Edison ZASE LŽEŠ, nebo záměrně neříkáš celou pravdu

Vláda

I. doporučuje osobám starším 70 let nevycházet po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí, s výjimkou návštěvy zdravotnického zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče

http://www.babylon-obec.cz/evt_fi­le.php?file=1704&o­riginal=268_2020­_Usnesen%C3%AD%20­vl%C3%A1dy%20%C4%8CR_16_­3_2020.pdf

Tak že jak, pokud tedy jen respektovali doporučení vlády?

Edison

Takže: Kde je nějaký ZÁKAZ??? Kde je zákaz podnikání??? Ten, kdo tu lže a překrucuje jsi jen a pouze TY sSÁM!!!

autacek

@edison píšeš „Omezení nebyl zákaz!!! Navíc bylo jasně definováno, že za prací, podnikáním, nákupy, důležité návštěvy je to legitimní“

Já píši o doporučení a ty placáš o nařízení. A dotaz zněl jasně, pokud jsi se řídil doporučením vlády a omezilo tě to podnikat dokonce NAD míru obvyklou, máš nárok čerpat bonus?

Edison

Jasně, že píšu o zákazu. Protože jedině z důvodu zákazu určité činnosti vládou lze požadovat náhradu!!! Doporučení není žádné omezení, jak se tu snažíš vnutit!!!

Edison

Zkrátka… jako vždy motáním hrušek s jablky dokupy se tu snažíš opět vyvolat nenávist!!!

Edison

A navíc si myslíš, že to není poznat!

autacek

Nechej se někde vyšetřit, dotaz zní, jestli když se řídíš doporučením vlády, které je jednoznačně omezující a nedoporučuke ani cestu na nákup, natož do práce, jak tady do toho motáš ty, je legitimní důvod požádat si o kompenzační bonus, když tě to omezilo nad míru obvyklou.

autacek

@edison Ty nejsi ani schopen přečíst si ten zákon, jinak bys věděl, že vůbec nemusí jít o zákaz. Taxikářům taky nikdo nezakázal jezdit, průvodcům provádět tůristy, atd., tak že k tvým lživým blábolům se již víc vyjadřovat nebudu.

Mc Merkurion

… ptáš se na 65+ a dáváš odkaz na plus 70 … jedinej, kdo lže jsi ty …

autacek

Děkuji za upřesnění, ale již jsem na 70+ uvedl i odkaz, tak že odpověď k věci nemáš?

Mc Merkurion

.. ptáš se na 65+ a dáváš odkaz na plus 70 … kde je ten odkaz na 65+ nebo jsi nepochopil otázku ??? … mimochodem, toto je diskuze, zde se neodpovídá

autacek

v 65+ jsou všichni i 70+, množiny jsi snad už měl

Mc Merkurion

… jo, ale odkaz není pro osoby mezi 65+ až 70 … rozumíš tomu ??? … pro tuto množinu máš odkaz k otázce kde ??? … ani nevíš, co vlastně chceš …