pandina

když ukončím pracovní poměr např. 5.12.2013 mám ještě za ten měsíc zaplaceno zdravotní a sociální ?

nebo poslední zaměstvavatel odvede za 11 měsíc ? děkuji :)

Odpovědi
Drap

Zaměstnavatel zaplatí sociální a zdravotní jen do 5,12.2013

anonym

Co bude následovat počínaje 6. prosincem? Když ukončíte pracovní poměr k 5.12., tak pravděpodobně nastoupíte do nového zaměstnaní, nebo se půjdete přihlásit na úřad práce. Takže za prosinec budou zálohy ZP a SZ hrazené z dvojího zdroje.

ivzez

Zaměstnavatel odvede zdravotní i sociální pojištění pouze do 5. 12.

Pokud se následně zaregistrujte na ÚP, bude od data registrace na ÚP
hradit zdravotní pojištění stát.

Sociální pojištění za uchazeče o zaměstnání nehradí nikdo
(přesněji: stát za nikoho nehradí sociální pojištění).

Protože se ale nikdo nemůže k sociálnímu pojištění sám přihlásit
(dobrvolně se lze přihlásit pouze k důchodovému pojištění),
nevznikne žádný dluh.

Sociální pojištění je povinné pouze pro zaměstnance a OSVČ
(pro OSVČ vedlejší až od určité výše zisku).

pandina

noa co dkyby jsem nenastoupila nikam ? :D jde mi o to že když mam odpracovano 11 měsicu a v prosinci na začatku to ukončila tak jestli by mi dali podporu na pracaku

anonym

Podmínka pro poskytnutí podpory v nezaměstnanosti je jasná – během 24 měsíců musíte odpracovat alespoň 12 měsíců.
Co znamená „kdybych nenastoupila nikam“? Máte zřejmě zkreslenou představu, co znamená být zaregistrovaná na ÚP. Ono to není zase až natolik příjemné. Budete muset obcházet potenciální zaměstnavatele, docházet pravidelně na úřad. I kdybyste získala podporu, tak ta se Vám bude postupně snižovat a za pár měsíců Vám skončí. Co dál? Budou Vás živit rodiče? Pokud máte práci, tak přemýšlejte hodně zodpovědně . Dnes není problém o ni přijít. Naopak je potom velká starost najít nové zaměstnání.

pandina

aha a do kdy by jsme musela byt v praci aby za mne uhradil celý mesic? tak do poloviny?

anonym

Aby za Vás zaměstnavatel uhradil celý měsíc, musela byste celý měsíc odpracovat. Uvědomte si, že zaměstnavatel nemá prostředky na to, aby někomu platil něco, co dotyčný neodpracoval.