Rokio

Přinutí-li učitel žáka ke sportu, i když ho něco bolí, může učitel dostat postih, pokud se žákovi něco stane?

Odpovědnost za úraz

Původní otázka
Když učitel přinutí žáka ke sportu a jeho něco silně bojí, může učitel dostat nějaký postih, pokud se mu něco stane?

Nejlepší odpověď
gecco

Kdo je to „žák“???
Tříletý sprcek neschopný se vyjádřit a nebo zdechly pubos??
___
Ten tříletý jistě potřebuje ochranu, ale pubos by neměl mít problém zajít k doktorovi a získat jeho vyjádření…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud např. žák sdělí učiteli, že jej bolí v podbřišku a ten na to nereflektuje a nařídí žákovi, že po dokončení tělocviku může odejít k lékaři a během tělocviku dojde k perforaci slepého střeva, tak nese zodpovědnost učitel.
Je ale potřeba zvážit důležitost a formu sdělení, jelikož žák si může vymýšlet, aby se vyhnul učení.

mosoj

Někde jsem v poslední době četl, že cca 50 % žáků je osvobozeno od tělocviku.
To je součást kolapsu společnosti.

Lamalam

Učitel nikoho nenutí, učitel postupuje podle osnov. Pokud tě něco bolí, zajdi si k doktorovi.

lexx

jasně, máme soud, prokurátora a ombudsmana, kantora – tělocvikáře gorilu bych nelitoval, ať chcípne na pracáku u krumpáče, lopaty i s rodinou,

Šidlo

tomu verte že áno

len…tomu žiakovi to už nepomôže

zaujímavé, že často sa dá pozorovať, že učiteľ simulantom verí a naozaj chorým nie