Avatar uživatele
dust8

Když se při požívání alkoholu, tak trochu motá hlava, tak to znamená nadbytek alkoholu v krvi, či něco jiného?

Zajímavá 0 před 30 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Znamená to akorát, že ten alkohol začal na tělo působit… V těle probíhají chemické reakce. Alkohol otupuje mozek/mysl, některé smysly, motoriku. To alkohol dělá, je to ethanol, droga, omamná látka a má na to vlastnosti = omamuje. ;) Tomu stavu se říká opilost. Záleží akorát, jak velká opilost (promile atd) – kolik čeho ten člověk vypil, jakou má toleranci vůči alkoholu, jaké má tělsné proporce,…
Příjde i na to, co myslíš nadbytkem… otrava z toho nebude a nebezpečné to taky samo o sobě není. ;) Motat se může hlava (alespoň trochu) i při mírné opilosti, kdy ten alkohol začíná působit. Pak je otázka proč to člověk pije, když nechce být opilý a co myslí tou nadmírou.
V podstatě je to nadbytek… jakýkoli takový „nadbytek“ alkoholu v těle/krvi způsobuje opilost a odpovídající symptomy a následky (včetně jednotlivých fází).

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Vždycky pomůže, když je člověk najedený, s plným žaludkem se alkohol zvládá i bez motání hlavy.

Avatar uživatele
Manfred05

Když se při požívání alkoholu motá hlava, může to být známkou nadbytečného množství alkoholu v krvi, ale může to také být způsobeno jinými faktory.

Alkohol ovlivňuje centrální nervový systém a může způsobovat řadu různých účinků na tělo, včetně pocitu závratě nebo ztráty rovnováhy. Když pijete alkohol, zpomaluje se činnost mozku a nervových drah, což může vést k pocitu, že se „motá hlava“.

Nicméně, různí lidé mohou být citliví na různá množství alkoholu, takže to, co může způsobit pocit „motání hlavy“ u jedné osoby, nemusí mít stejný účinek na jinou osobu. Dále mohou být další faktory, které ovlivňují citlivost na alkohol, jako jsou hmotnost, věk, pohlaví a zdravotní stav.

V každém případě, pokud pociťujete při požívání alkoholu závratě nebo ztrátu rovnováhy, může to být signál, že byste měli omezit svou konzumaci alkoholu, aby se zabránilo nebezpečnému nadměrnému požití.

Avatar uživatele
Disraeli

V podstatě se ale vlastně dá říct, že je to takovou otravou organismu – ale velmi mírnou a nikoli životu nebezpečnou (podle míry). Neb alkohol de facto je jed…

Avatar uživatele
Disraeli

V malé míře lék (ale i tak jed… i jiné jedy jsou léky v malém množství).

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví