dust8

Když se při požívání alkoholu, tak trochu motá hlava, tak to znamená nadbytek alkoholu v krvi, či něco jiného?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Znamená to akorát, že ten alkohol začal na tělo působit… V těle probíhají chemické reakce. Alkohol otupuje mozek/mysl, některé smysly, motoriku. To alkohol dělá, je to ethanol, droga, omamná látka a má na to vlastnosti = omamuje. ;) Tomu stavu se říká opilost. Záleží akorát, jak velká opilost (promile atd) – kolik čeho ten člověk vypil, jakou má toleranci vůči alkoholu, jaké má tělsné proporce,…
Příjde i na to, co myslíš nadbytkem… otrava z toho nebude a nebezpečné to taky samo o sobě není. ;) Motat se může hlava (alespoň trochu) i při mírné opilosti, kdy ten alkohol začíná působit. Pak je otázka proč to člověk pije, když nechce být opilý a co myslí tou nadmírou.
V podstatě je to nadbytek… jakýkoli takový „nadbytek“ alkoholu v těle/krvi způsobuje opilost a odpovídající symptomy a následky (včetně jednotlivých fází).

Ametyst

Vždycky pomůže, když je člověk najedený, s plným žaludkem se alkohol zvládá i bez motání hlavy.

Manfred05

Když se při požívání alkoholu motá hlava, může to být známkou nadbytečného množství alkoholu v krvi, ale může to také být způsobeno jinými faktory.

Alkohol ovlivňuje centrální nervový systém a může způsobovat řadu různých účinků na tělo, včetně pocitu závratě nebo ztráty rovnováhy. Když pijete alkohol, zpomaluje se činnost mozku a nervových drah, což může vést k pocitu, že se „motá hlava“.

Nicméně, různí lidé mohou být citliví na různá množství alkoholu, takže to, co může způsobit pocit „motání hlavy“ u jedné osoby, nemusí mít stejný účinek na jinou osobu. Dále mohou být další faktory, které ovlivňují citlivost na alkohol, jako jsou hmotnost, věk, pohlaví a zdravotní stav.

V každém případě, pokud pociťujete při požívání alkoholu závratě nebo ztrátu rovnováhy, může to být signál, že byste měli omezit svou konzumaci alkoholu, aby se zabránilo nebezpečnému nadměrnému požití.

Disraeli

V podstatě se ale vlastně dá říct, že je to takovou otravou organismu – ale velmi mírnou a nikoli životu nebezpečnou (podle míry). Neb alkohol de facto je jed…

Disraeli

V malé míře lék (ale i tak jed… i jiné jedy jsou léky v malém množství).