jirka F

Když se o někom řekne, že smrdí, musí to nutně znamenat, že daný člověk zapáchá?

Nejlepší odpověď
Emefej

Ne nutně. U nás se to používá i ve smyslu, že někdo někde vadí, např. „Tchyně u nás smrdí už 3 dny.“

Další odpovědi
annas

Jeden význam je vysvětlení v archivu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/smrdet-korunou-vyzman

Sloveso smrdět se užívá v přeneseném nespisovném významu

  1. smrdí ten, když je někde u někoho zbytečně dlouho, nebo nevhod.
  2. Někdo smrdí korunou, je tedy bez peněz.
  3. Občas také smrdí ten, kdo vypadá třeba , podezřele – o člověku.
  4. Možná ještě o „věci“- smrdí to banklotem, průšvihem

Jak je vidět, sloveso srmdět má v přneseném víc významů , než jen jeden, jak uvedl Emefej

da ny

Také může smrdět korunou :):
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/smrdet-korunou-vyzman

JežíšKristus

No neremcejte a běžte se umýt.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Emefejovi jsem dala bod omylem, protože neposkytl vyčerpávající odpověď. Uvedl jen jeden význam.

..

Emefej

Píšu adminovi žádost, aby mi neoprávněně udělený bod vymazal.

annas

Bod nejde odstranit, o to nejde.

Je to reakce na mou poznámku v odpovědi, protože udělení bodu není v souladu s mým tvrzením.

Významů slovesa smrdět je opravdu víc. Vaše odpověď stačí druhým, ale mně nikoliv vzhledem ke své profesi. .

annas

Emefej,

pamatujete si, co jste napsal, když jsme odpovídali kdysi vy a já?

"Emefej

annas > vycizelovaná odpověď. Škoda, že plebsu je toto privilegium odepřeno. Teď s tím diamantem vypadám jako blbec."

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-v-nazvu-kvetiny-slovo-gem#discussion