ADAAAM ^¬^

Když se někdo směje, proč chrochtá?

Když se někdo směje proč chrochtá?

Nejlepší odpověď
annas

Proč někdo chrochtá?

Když někdo chrochtá, říká se, že chrochtá blahem. Dotyčný má radost, vydává zvuky podobné zvukům , které připomínají chrochtajícího vepře. .Ale myslím si, že ve společnosti t je chrochtání neslušné.

Přenesení významu na základě podobností se zvukem vepře. Zvukomalebné, onomatopoický pů­vod.

Podobně v němčině – kvičet radostí = vor Vergnügen quitschen.

Další odpovědi
Malvína

Asi fakt pocházíme z prasat, jak jsem kdysi někde četla 🙂

Anikitos

Je to prostě zlozvyk, může se smát i normálně, kdyby chtěl.

orestez

Jde o vlastnost určitých druhů lidí. Není to nemoc, je to podobné jako úchylka.