Avatar uživatele
Kelt

Když se něčeho zbavím, je to vítězství, nebo porážka?

Třídím věci, rozhoduji se, co si ponechat a co ne. Podle dřívějších plánů a tužeb jsem si ponechal materiály k různým jazykům a jiným vědám, vesměs písemného charakteru s tím, že se to někdy naučím, ale jak jde čas, tak vždy ten svazek nostalgicky prohlédnu a řeknu si někdy. Materiály jsou staré několik let, platil jsem pouze za papír na tiskárnu, audionahrávky jsem si stáhnul. Dnes mám možnost získat díky internetu lepší materiály, a další plusy, takže vyhozením bych získal. Ale mé druhé já říká. Když už to máš, tak to využij a nevyhazuj to. A jak poradíte? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1727 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Já bych impulzivní rozhodnutí nedělal. To, že materiály jsou staré několik let ještě neznamená, že jsou už neaktuální. Trochu hlouběji bych do nich nahlédl a zvážil všechna pro a proti. Už jsem párkrát litoval, že jsem se něčeho zbavil a znovu si to opatřoval.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

To záleží na způsobu, kterým (kterým?) se materiálů zbavíš. Osobně bych daroval někomu, koho potěší. Přestal bych být materiály zatížen (což teď seš) a zvítězil bych takto i nad marností, jakou (jakou?) je plýtvání, bezesporu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek