Kelt

Když se něčeho zbavím, je to vítězství, nebo porážka?

Třídím věci, rozhoduji se, co si ponechat a co ne. Podle dřívějších plánů a tužeb jsem si ponechal materiály k různým jazykům a jiným vědám, vesměs písemného charakteru s tím, že se to někdy naučím, ale jak jde čas, tak vždy ten svazek nostalgicky prohlédnu a řeknu si někdy. Materiály jsou staré několik let, platil jsem pouze za papír na tiskárnu, audionahrávky jsem si stáhnul. Dnes mám možnost získat díky internetu lepší materiály, a další plusy, takže vyhozením bych získal. Ale mé druhé já říká. Když už to máš, tak to využij a nevyhazuj to. A jak poradíte? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já bych impulzivní rozhodnutí nedělal. To, že materiály jsou staré několik let ještě neznamená, že jsou už neaktuální. Trochu hlouběji bych do nich nahlédl a zvážil všechna pro a proti. Už jsem párkrát litoval, že jsem se něčeho zbavil a znovu si to opatřoval.

Další odpovědi
zjentek

To záleží na způsobu, kterým (kterým?) se materiálů zbavíš. Osobně bych daroval někomu, koho potěší. Přestal bych být materiály zatížen (což teď seš) a zvítězil bych takto i nad marností, jakou (jakou?) je plýtvání, bezesporu.