Boy 13

Když se nám dostane do oka prach, co se děje?

Např. spadne mi do oka smítko, prach, tříska nebo řasa, tak začne hned to oko okamžitě slzet a vyplaví to z oka ven? Nebo ne? Děkuju moc.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Začneme pomalu umírat v ukrutných bolestech, ihned oslepneme, všechno se nám zanítí a v posledních pár minutech života se nám promítne celý náš život.
Pak už se nám jen rozprskne hlava.
Návštěva toho pychologa (možná i psychiatra) je určitě na místě. ;)

Další odpovědi
Malvína

Tak i já se přidám s doporučením návštěvy psychologa. Máš o sebe přehnaný strach. Nebudeš tomu věřit, ale prach levituje všude kolem nás, i když jej nevidíme. Oko je k tomu přizpůsobeno, nic se mu neděje. U řasy nebo mouchy opravdu oko začne slzet a postupně vetřelce vyplaví. U třísky bych byla opatrnější, může oko poškodit. Podle tvých příspěvků ale bydlíš asi někde u cirkulárky nebo v řezbářské dílně. Tento přehnaný a trvalý strach není dobrý pro tvou duševní pohodu. V případě práce se dřevem nos ochranné brýle.

mosoj

Ano i ne. Záleží kam to zapadne. Ze spojivek je to třeba nejčastěji mechanicky odstranit.

Drap

Většinou to slzy vyplaví, nebo je nutné navštívit lékaře.

podger

Nesouhlasím s Disraeli. Spotřebiče by psychiatra navštěvovat neměly.

orwell

nejspíš je nutné vést řeči smutné o tom, co bude potom…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=NkeNOa-cMQs

elkon

Na to už ani nemá smysl reagovat, ten člověk je ma*or.