dust8

Když se doveze chovné zvíře na jatka, tak jej za poplatek zpracují na zakázku?

Myslím tím, když někdo nemá na to to doma „připravit“ k úpravě na jídlo, tak to stačí někam dovézt živé a pak
už jen třeba zašlou sms, že je hotovo a člověk si proto přijede?

Např. králík, prase, slepice atp.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, jateční zvířata, mezi ně se nepočítá ani drobné zvířectvo/králík/ a ani drůbež ti po dohodě a zaplacení zabijí, rozbourají, popřípadě i zpracují jak si přeješ. Specializované jateční provozy pro drobná zvířata ovšem takovouto službu pro soukromníky nedělají.
Chovná zvířata se na porážku nevozí. Pouze až tehdy, až jsou z nějakého důvodu z chovu vyřazena. Je třeba si prostudovat rozdíl mezi chovným a chovaným zvířetem.