Avatar uživatele
Pokročilý

Když rodiče pouze chtějí dát své dítě do dětské domova, tak to stačí, nebo jen když rodiče neposkytují dítěti základy?

Těmi základy myslím základy určené státem,jako je postel, jídlo, pití, střecha nad hlavou atd.
Doplňuji:
A pokud stačí, že chtějí, tak proč lidé, co si dělají mnoho děti kvůli dávkám tak je nedávají do dětského domova aby se o ně nemuseli starat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Moje spolužačka v sedmé nebo osmé třídě ZŠ odešla z domu sama a přijala azyl v DD,kam dojela asi 20km na kole,protože situaci u nich doma nezvládala psychicky.Ono se nedá dlouho žít v baráku,kde ožralej chlap mlátí babu celkem pravidelně.Na děti ani nesáhl,ale o to to bylo horší.Mladší Verunka,bylo jí v té době asi osm let,prohlásila,že až bude velká,tak chlapa v baráku nechce ani vidět.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

do dětského domova jen tak dítě dát nejde...pokud máš problémové dítě, můžeš ho umístit do diagnostického ústavu...jinak jsou obvykle děti odebírány

a nějak nechápu doplnění...když je dají do domova, tak na ně přece žádné dávky nedostanou...

babybox je primárně pro novorozeňata a pro anonymní odložení, pochybuju, že tam narveš 6leté dítě...a navíc, to někomu bude chybět...ve škole, sousedům, lékaři a pod a umí mluvit...takže "práskne" kdo ho tam dal...


Avatar uživatele
Bronzový

Normálně stačí dítě narvat do babyboxu. Pravda, odrostlejší se tam bude strkat hůř, nicméně věkový limit není omezen. A máš po starostech.
Doplňuji:
Proto, protože když by byly děti v domově, tak by o ty dávky přišli. Jednodušší je je svěřit do opatrovnické péče babičce (v této komunitě typicky tak 30-35 letá paní), která dostane mimo dávky ještě navíc pěstounský příspěvek a děcko je doma.


Avatar uživatele

Protože by o ty dávky přišly, zbyly by jen dávky na sebe sama.
Přišly by o :
1. Dávky testované tj. poskytované v závislosti na výši příjmu:
přídavek na dítě
příspěvek na bydlení
porodné
2. Dávky netestované (ostatní dávky):
rodičovský příspěvek
-
Až si přečteš o těch dávkách v odkazu, tak se zhrozíš o jaké cifry se jedná.

Zdroj: http://www.vyplata.cz/statniso cialnipodpora/druhydavekssp.ph p


Avatar uživatele

Rodiče, kteří chtějí dát dítě do DD, si budou určitě schopni vytvořit podmínky, aby k tomu úřady přikročily. Je dost rodin, které dětem neposkytují základní životní podmínky a nejsou to vždy rómské rodiny. Stačí si zapnout televizi a skoro každý týden je něco takového ve zprávách.
Cikánské rodiny naopak o odebítrání dětí a jejich umísťování do "dětských domovů" zájem nemají, protože tím přicházejí o nárok na sociální dávky. Ty dosahují většinou násobků průměrných platů "gadžů", takže se dá říci, že si početná rodina žije velmi dobře bez toho, že by měl někdo z jejich příslušníků potřebu pracovat nebo se o cokoliv starat.
Málokdo ví, že sociální dávky na cikánské děti mohou být odejmuty, když děti nedocházejí do školy. Pokud už se třídní učitel rozhodne nahlásit takovou situaci sociálce, tak je mu zpravidla vyhrožováno širokým příbuzenstvem takového záškoláka. Většina učitelů se rizika násilí zalekne a raději se potom snaží nad porušováním zákona zavírat oči. Klidně neomluvenou absenci omluví z důvodu nemoci, ačkoliv polovina spolužáků viděla na vlastní oči, že takový malý provinilec se bez jakékoliv známky zdravotního problému producíruje v době školního vyučování po městě na kole, a to ještě zpravidla na "půjčeném".
Dávat děti do péče ústavů a náhradních rodin není přáním těchto rodin. Každé dítě znamená spoustu druhů dávek, na něž si potom rodina bezpracně sáhne. Pokud je dítě v ústavu, platí stát příslušné dávky ústavu a ne rodině. Proto není zájem o ústavní péči (ani u postižených).
O výchově zde nemůže být ani řeč, pokud výchovou není učit už odmala tyto děti obtěžovat tu hluchou a slepou většinu obyvatel, která na jejich dávky doslova dře.
Dobře nám tak, když neumíme dostatečně nahlas říct: Dost! Nebudeme živit parazity, příživníky, kriminálníky a darmošlapy! Nebudeme se podílet na odčerpávání nemalých finančních částek ze státního rozpočtu lidmi, kteří nejsou pro společnost žádným přínosem, ale naopak tuto společnost zcela vědomě a cíleně vysávají a zneužívají!
Pokud zde bude početná rodina, kde budou oba rodiče pracovat, budou řádně platit daně a budou se vzorně starat o své potomstvo i rodiče, tak ať pobírají sociální dávky, na které mají skutečně nárok.
Ne ale v případě, že pro dávky si jde jedna uřvaná matka s dětmi posbíranými ze tří rodin za doprovodu početného příbuzenstva a po jejímž odchodu přizná i úřednice dávky vyplácející, že má dojem, že z těch fakanů jsou její tak maximálně tři. No jo, holt někteří spoluobčané umí dobře počítat a vědí, že jim to projde.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.