NikolaCh

Mohu nahlásit souseda za obtěžování?

Dobrý den, mám docela vážný problém se sousedkou. Je to stará paní okolo 60 let už v důchodu a bydlí u nás v paneláku sama už asi 2 roky, bohužel pro nás všechny v paneláku obtěžuje svým chováním.

Pravidelná náplň našeho dne je, že paní sousedka pokřikuje na všechny urážky a snaží se je schodit. Přidávám i pár zážitků s paní sousedkou.

  1. Já a má mamka jsme měli jít na maturitní ples sestřenice, zkoušeli jsme si nové boty a paní přišla, že ať toho okamžitě necháme, že děláme hrozný hluk, před tím než přišla bouchala koštětem do stropu a pokřikovala nadávky. (Byli 2 hodiny odpoledne)
  2. Kupovali jsme do bytu nové skříně, paní sousedka si stoupla na balkón a začala pokřikovat jak si můžeme dovolit vůbec něco koupit a že ona rozhodně nic platit nebude.
  3. Přišla k nám sestřenice s ročním miminkem a už dělalo dětské prazvuky, paní sousedka si stoupla na balkón a začala napodobovat prazvuky jako naše malá.

Každý den se děje něco.

Slušné vychování neexistuje a hygiena paní sousedce také nic neříká. Dámské vložky nechává na balkoně a odpalky od cigaret odhazuje kam jí to přijde. Když se s paní chceme dohodnout, zabouchne dveře a přes dveře pokřikuje sprosté nadávky.

Myslíte si, že bych mohla paní nahlásit na policii za obtěžování celého našeho bytového komplexu?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No jo, tohle je dnes běžné. Máš 2 možnosti – 1) obrátit se na OÚ/MÚ jak píše Drap. Rovnou ti prozradím, že dřív bába zdechne, než aby přišla nějaká náprava. 2) Vyřešit to efektivně „vlastní cestou“ (jestli mi rozumíš). Za sebe ti jen připomenu známé přísloví: „Čím víc se s lejnem mažeš, tím víc smrdíš!“ To je vše. :)

Další odpovědi
Drap

Nahlásit můžeš kohokoli za cokoli. V tomto případě ale předpokládám, že policie nic nevyřeší. Z tvého povídání neni zřejmé, že by se dopustila nějakého přestupku či trestného činu. Pokud by to někdo prokázal , tak snad přestupku proti sousedskému soužití a to policie řešit nebude. Ani nemá jak. To řeší OÚ nebo MÚ

Kalim_YT

Dá se podat trestní oznámení… Ale s jeho „vyřešení“ (sepsáním, vyšetřování) jsou belké potíže (časově náročné), Ale pokud to nechcete dále snášet tak bych ho podal, ale musel/a by jsi/jste si to natočit atd… důkazy, důkazy. „Bez hlíny cihlu neuplácáš“ A ještě lepší když má byt Přes takzvané RPG… To by ji mohli trvale zabavit… pokud na ni budete trvale volat policii a stěžovat si..

Mc Merkurion

… můžeš, otázkou je, k čemu to bude …