Hamon

Když peču maso, jakou má mít barvu, když pečení končí?

Mám v troubě vepřové koleno, peče se už dvě hodiny (na cca 160°) a uvnitř je růžové…
Doplňuji:
Každý recept to, jak koukám, píše jinak. Ten „můj“, který jsem vygooglil, říkal půl hodiny na 200° a hodinu a půl na 160.
Díky, nechám ho tam dýl.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Vepřové koleno,jelikož je to maso s kostí,by mělo hlavně od kosti tzv.odpadat,to znamená,že by se mělo od kosti snadno odloupnout.Dvě hodiny na 160°C se mi zdá málo.

Další odpovědi
iceT

Raději péct déle na slabší teplotu přiklopené,průběžně třeba obracet,podlévat,ke konci pečení poklici sundat ať se udělá kůrka.

briketka10

koleno by se mělo péci alespoň na 200°C 2hodiny
http://prorecep­ty.cz/pecene-koleno-recept/?gclid=CNK­Ulpm_5bsCFSgTw­wod_QsAOQ