Avatar uživatele
Zlatý

když nemám žádný bydliště, můžu si spát, kdekoliv si ustelu?

Doplňuji:
arygnoc: ..a přesně tohle mě zajímá. Takže to místo, na kterým si ustelu a který zrovna patří štátu, mně vlastně nepatří? A komu takový místo patří? Jak takový bytosti vypadaj? Mám to brát tak, že jako výhradní občan tohoto štátu jsem v něm na takové jakoby návštěvě? Něco jako jseš tady ty? (Ne aby sis závěr otázky špatně vyložil, rozhodně nejsem žádnej rasista, slovák je pro mě úplně stejnej člověk jako třeba žid nebo cikán. Za spaní na pozemcích mýho státu bych to všechno pokutoval samozřejmě naprosto stejným metrem.)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Ne. Pro bezdomovce také platí vyhlášky a zákony.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

môžete si ustlať tam, kde neporušíte práva niekoho iného (napr. nemôžete si ustlať na pozemku, ktorý niekomu patrí (štátu, obci, osobe)).
teda - prakticky si môžete ustlať na pozemku, mieste, ktoré si aspoň prenajmete (alebo i bezplatne, ale so súhlasom majiteľa), pretože v čr - pokiaľ viem - neexistujú pozemky (miesto), ktoré by niekomu nepatrilo.

;-Q

pikoška:

prakticky KAŽDÉ miesto na súši na svete (planéta Zem) má nejakého majiteľa.
donedávna bolo (neobývateľné) územie niekde na hraniciach etiópie, ktoré nemalo majiteľa, ale bolo tam už vyhlásené kráľovstvo.

ale na predaj je niekoľko ostrovov a to zacelkom symbolické ceny.
pokiaľ vám nevadí, že sú niekde v antarktíde.

;-Q
Doplňuji:
štát je PRÁVNICKÁ OSOBA - môže a je majiteľom majetku (teda i pôdy).

to, že ste "akcionárom" štátu, vás neuprávňuje konať v jeho mene, leda by ste tým bol poverený (poslanec, minister, člen komisie, ...).

dokonca ani váš (a môj takisto) dom, pozemok, byt nie je tak celkom VÁŠ - nemôžete ho vyhlásiť za samostatné územie, na ktorom by neplatilo právo štátu, na ktorom dom/pozemok leží (napr strieľať inoštátnych občanov vo svojom lese, pozemku, dome, ...).

---

bez urážky - ja nie som v čr na návšteve, som občanom čr, dokonca i vlastním české nemovitosti a polnosti, volím a uplatäujem všetky práva ako vy - ako výhradný občan čr.
a tak isto i cigán, žid, arab, japonec, vietnamec - akákoľvek osoba, ku vašemu prekvapeniu, môže byť (a často i je) občanom čr, možno i "výhradnejší" a prínosnejší ako vy, hrdo sa bijúci do pŕs príslušník českého národa.

to, čo by ste chcel/a vy (Za spaní na pozemcích mýho státu bych to všechno pokutoval samozřejmě naprosto stejným metrem.), môžete uplatniť práve využitím svojich práv ako výhradný občan čr.

nuž, iba toľko.

;-Q


Avatar uživatele
Bronzový

Můžeš si ustlat na Antarktidě, ale nesmíš porušit zákon č.267/2003Sb. :-DDDooo
http://www.zakonyprolidi.cz/…

Jinak, spát můžeš všude, jen dokud tě nevzbudí MP, ta tě vzbudí, naštve, dá ti pokutu a vykáže tě spát jinam:-DDD


Avatar uživatele
Stříbrný

Samozřejmě si nemůžeš ustlat kdekoli budeš chtít. Přesto nesouhlasím a Arygnoc. To by vylučovalo téměř jakékoli čunfrování a táboření v přírodě...


Avatar uživatele
Zlatý

To by se Ti líbilo co, že by ten kdo má bydliště, spal ve svém bytě a Ty bez bydliště kdekoliv si zamaneš ? To by to tu pěkně vypadalo ! :-) Člověk přece není věc, aby se válel někde po zemi. Vyhledej nějaké přístřeší, azylový dům, noclehárnu apod. a vyspi se jako člověk, máš přece svou hrdost. :-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

arygnoc: "a tak isto i cigán, žid, arab, japonec, vietnamec - akákoľvek osoba, ku vašemu prekvapeniu, môže byť (a často i je) občanom čr, možno i "výhradnejší" a prínosnejší ako vy, hrdo sa bijúci do pŕs príslušník českého národa"
..to píšeš proto, aby to dělalo psychologickej dojem, že seš u mě doma doma ;q
..nuž, že jo?

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

netúžiť byť u teba doma, mne vyhovuje byť u seba doma.
čr je totiž občiansky štát, a nie národnostný.

keď sa dožiješ 130 rokov, tak uvidíš, koľko čechov ostane a koľko "cudzincov" bude makať na ich dôchodky, budeš chodiť po ulici a čumieť na českú arabku, černošku, vietnamku, židovku, ... tak, ako dnes čumíš na českého cigána.

etnická príslušnosť či príslušnosť k národu sa nerovná štátnej príslušnosti.

máš trošku popletené pojmy.
a možno i hodnoty.

;-Q

Avatar uživatele
Bronzový
 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3824
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1652
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 872
Zlatý mosoj 847
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.