Midoc

Když nedrží leden, tak nedrží ani jeden. Je to pravdivá pranostika?

Jak to bude pro tento rok?

Nejlepší odpověď
annas

Slyšela jsem jen podobnou pranostiku – Jak neudrží leden, neudrží ani jeden.

Řekla bych, že to souvisí s počasím. Pokud neni v lednu počasí stále, nebude stálé ani v jednom měsíci z následujících.

Zda je pranostika pravdivá, těžko říct, ale spíš ano. Nikdy jsem si ji během roku neuvědomovala..

Leden je proměnlivý, nestálý, podle pranostiky by tvrzení o stálosti či proměnlivosti počasí mělo platit.

Ale je pravda, že v době, kdy tyto pranostiky vznikly, všechno bylo jinak. Dnes už neplatí pravidelné střídání – jaro, léto, podzim, zima.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.