lukas.zmizik

když namaluje jeden obraz např. Rembrandt a druhý já a ten můj by byl teoreticky né stejný ale stejně pěkný…

bude mít na trhu i stejnou peněžní a uměleckou hodnotu? Nebo to závisí jen na tom, za kolik se vydraží a kde ho všude budou chtít vystavovat?

Nejlepší odpověď
zjentek

až někdo prachatý a pohybující se v umění začne vykupovat tvé obrazy, je hodně pravděpodobné, že až jich získá většinu, proslaví tě už tím, že tvé díla budou málo k vidění a teoreticky to může zajít tak daleko, že budeš jednou slavnější než Rembrandt. Vždycky to tak začne, ale v začátcích to není tak důležité. U zrodu toho všeho je ten zisk dotyčného, který má ty tvé díla a za ranec je pomalu dává do oběhu ,)

Další odpovědi
Drap

Hodnota v žádném případě nebude stejná a ani ne podobná.

Kikitysa

Pokud nejsi známý… Těžko po něm jen někdo vzdychne, natož aby se cenově pohyboval jako obrazy Rembrandta.

anonym

Rembrandt už žádný obraz nenamaluje a to jedna z okolností, ze kterých se vychází při stanovování ceny. Oceňování uměleckých děl neznámých autorů je samostatná, poměrně složitá disciplína a vyžaduje nejenom vzdělání v oboru, ale i dobrý odhad a cit .