Odpovedi18

Když mě zaměstnavatel vyhodí dostanu proplacenou dovolenou?

Odpracovanych mesicu mam 7

Nejlepší odpověď
ivzez

Když Vás zaměstnavatel „vyhodí“, zvýší se počet odpracovaných
měsíců na 10 (2 měsíce výpovědní doba, + zbytek srpna → výpovědní
doba začíná běžet až další měsíc po doručení výpovědi).

Tzn., že vznikne nárok na 10 dvanáctin roční výměry dovolené.
Protože však čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, nelze říci,
jestli Vám nařídí dovolenou vyčerpat, nebo jestli Vám ji proplatí.

Další odpovědi
anonym

Kolik už máš odpracovaných měsíců?

Mc Merkurion

ivzez: jen dotaz, co když jej vyhodí podle 54§ ??? … na tuto možnost jsi v odpovědi nepomyslela …

ivzez

§ 54 neřeší výpověď ani okamžité zrušení pracovního poměru.
Myslím, že kdyby hrozil § 55 (zrušení), ptal by se tazatel jinak a na něco jiného…

Mc Merkurion

… jo, jo, číslo sem ubral … já si totiž pod pojmem „vyhodí“ představím okamžitej vyhazov a ne klasickou výpověď na dva měsíce …

Rokio

ivzez: Dobrá odpověď! Díky tobě jsem se dozvěděl nové a zajímavé informace.
Kevin: Nerozumím tvé odpovědi. Každopádně odpověď ivzez je více než dostačující.

ivzez

Nez Kevinovy otázky bych nevěděla, na kolik dovolené tazateli vznikl nárok, nevěděla bych, že už má po zkušební době, nevěděla bych, že už je možná jenom výpověď s minimálně dvouměsíční zkušební dobou, …

Takže ta otázka, která se ti zdá nesmyslná, přiměla tazatele doplnit otázku (podívej se do její historie) a mně odpovědět tak, jak jsem odpověděla.

Na věci je potřeba se vždycky dívat v souvislostech. (–: