Jack Sparrow

dovolena po ukonceni pracovniho pomeru

dobry den pracuji jako barman rok a sedum mesicu a nevybral jsem si jediny den dovolene mesicni vydelek jsem mel zivotni minimum mam narok na vyplaceni nebo existuje jine reseni?zamestnan jsem byl od 1.4.2008 a pracovni pomer byl ukoncen dohodou 31.10.2009 dekuji za odpoved nashledanou

Nejlepší odpověď
standa

Jednoznačně máte při skončení pracovního poměru NÁROK na proplacení nevyčerpaného zůstatku dovolené. Za rok 2008 jste měl nárok na 15 dní (9/12 z celoročního nároku 20 dní) a za rok 2009 se jedná o 16,5 dne (10/12), tedy celkem 31,5 dní. A to už stoji za TO !

Doporučuji, abyste svého bývalého zaměstnavatele písemně vyzval k proplacení této dovolené, musí vám vyhovět.