Když mám smlouvu na dobu neurčitou, musí mě zaměstnavatel po MD vzít?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud zkratkou „MD“ máte na mysli:

  1. MATEŘSKOU dovolenou (28 týdnů, při dvojčatech 37 týdnů) nebo
  2. RODIČOVSKOU dovolenou (délka této dovolené závisí na tom o kolik si matka/otec požádá, max. to však může být do 3 let věku dítěte)

…tak ano, musí vás vzít samozřejmě zpět a přidělit vám práci přesně podle pracovní smlouvy, ideálně přesně tu práci, kterou jste dělala před odchodem na MD.

Jen doplňuji, že v mnoha případech se zaměstnavatel se zaměstnacem (který čerpá rodičovskou dovolenou) mohou dohodnout, že zaměstnanec bude po skončení rodičovské dov. čerpat omluvené VOLNO, a to až do 4 let věku dítěte.

Během této doby však zaměstnanec může dostat výpověď, ale přijat zpět do práce musí být, a to v rozsahu, který odpovídá pracovní smlouvě.

Další odpovědi
Nuk nuk

Měl by, a pokud by Vám chtěl dát výpověď, může to udělat, až po Vašem návratu z MD.

Janet

pokud by vás nevzal tak máte nárok na 5měsíční odstupné.