annas

Když jsou všechny země na světě zadlužené, kde jsou tedy všechny peníze?

Na jedné stránce jsem objevila tuto otázku – samozřejmě bez odpovědi. Jak by mohla znít odpověď?

Nejlepší odpověď
mosoj

V ekonomice žádnými velkými znalostmi nedisponuji. Také by mě to za jímalo a již jsem zde vyzýval nějakého odborníka k objasnění HDP.

Laicky přeneseno z osobního života. Stát utrácí víc než vydělá ( zde je namístě asi ta produkce HDP). Když budete utrácet víc než vyděláte také tak zkončíte.
Jednoduše řeččeno užívají si ve všech státech nad poměry a pokud bude klesat výroba jako u nás ( zavírání továren) nemůže to dopadnout dobře. Ono to šetření má jistou sociální hranici. Toť můj pohled.

Další odpovědi
anonym

většina peněz na světě existuje ve formě pouhého dluhu, to není žádné tajemství

http://www.mo­neyasdebt.net/
Doplňuji:
na vyse uvedenem odkaze najdete pomerne popularni dokumentarni snimek ktery se timto tematem zabyva

rynek878

Osobně si myslím,že to vlastně ani nikdo pořádně neví,po světě se převádějí jenom čísla z konta na konto a nás tím jenom strašej,že máme hrozné dluhy!!!!!!!

zde je jenom link pro ilustraci:

Zdroj: http://nadeje­.blogy.novinky­.cz/0906/stat­ni-dluhy-zemi-sveta

led

Ano, štáty sú zadlžené. Druhým štátom a ich zväzkom (napr.EU) a súkromníkom.
Súkromník síce odvedie povinné odvody (alebo si ich zníži na minimálnu úroveň), ale od štátu požaduje maximálnu podporu, niekedy presahujúcu výšku jeho odvodu. Ak požičia peniaze, pýta k nim úroky. Takže za krátkodobu pomoc, štát zaplatí viac, než je hodnota pôžičky. Atď… Tým sa stane, že položka výdaje je syššia ako položka príjmy.

dannero

víte kde jsou? U lidí jako jsou např. Kellner,Abramovič atd..jsou to vlastníci finančních skupin které skupují státní dluhopisy,směnky atd.A proto že státní dluh neustále narůstá o astronomické úroky, pak mají zajištěny na nekonečně dlouho miliardové zisky, výhodné nákupy akcií společností za směšné ceny ,státního majetku atd..který jim opět vynáší zisk.Takže čím více lidé chudnou tím větší mají zisky.

panenka

Já bych řekla že byla bez odpovědi proto protože kdyby tam měl někdo napsat svůj názor jedna stránka by na to nestačila. Já bych napsala zajdite si za poslanci a zeptejte se tam kde jsou všechny peníze.Nás tady oblbujou rohlíkém myslí si, že jím naletíme na jejich sliby a oni si zatím užívají, platí výlety nedávno jsem mojému manželovi řekla když jsem tam ty poslence viděla spat, že to schvalování tych zákonu díky tomu že tam spí podle toho pak vypadá a že schvalovat zákony y dokázál každý b…c a manžel mi řekl že mám pravdu

lerak14

no přece v ODS

anonym

Mno,u mě je nehledej!

skorcovaz

Moc se do toho nerozumím, ale ymslím, že stát se může zadlužit taky veřejnýma zakázkama. Třeba dá postavit silnici, něco dá firmě rovnou a zbytek splácí a tím se zadluží nějaký firmě. Anebo pan poslanec prodá státní pozemek kamarádovi za směšno sumu a po nějaký době ho odkoupí 3× dráž..

Michal

Plýtvá se a to obecně,ne jenom u nás. Staví se nesmyslné stavby,různé výrobní a válečné giganty spotřebují miliardy peněz a mohl bych poračovat,nebo sta­čí?

anonym

už samotné banky tvoří zcela nekontrolovatelně peníze „z ničeho“ svými půjčkami a hypotékami …

když vám poskytnou úvěr počítají s tím že tyto poskytnuté peníze skončí zpět v jejich rukách (na bankou spravovaných účtech) a tak tyto peníze vlastně mohou půjčit znovu … a znovu … vytváří tak peníze z ničeho a nakonec platí že:

peníze = dluh.

anonym

dříve platilo že banka smí půjčit pouze to co skutečně má kryto (obvykle díky vkladům jiných klientů), to dnes neplatí … jedinou tisicikorunu mohou vypujcit hned nekolika lidem a nakonec velka cast z te tisicikoruny stejne skonci v zpet u banky.