Spartaboy

Když jsem si vzal v 5 hodin ráno sladký jogurt, jak dlouho mám počkat na odběr krve? Mám čas do dvou odpoledne.

Když jsem si vzal v 5 hodin ráno sladký jogurt jak dlouho mám počkat na odběr krve? Mám čas do dvou odpoledne.

Odpovědi
da ny

Vzhlede k tomu, že neuvádíte, jaké bude prováděno vyšetření /čeho)
z odběru krve, jděte raději druhý den ráno. Tedy, pokud máte jít nalačno (rozumí se ráno). Např. diabetici jen ráno.
Z odpoledního odběru mohou být výsledky nepřesné.
U některých vyšetření není čas odběru rozhodující.

Hufnágl

Pokud bude odběr až po 14 hodině, jogurt bude strávený a neměl by ovlivnit výsledky.

Drap

dvanáct hodin po jídle

Dochy

A co třeba říct co z té krve má být zjišťováno? U některých odběrů mi rovnou řeknou že mám přijít ráno na lačno, u jiných mi rovnou řeknou že je to fuk, ať přijdu kdy chci. V jednom případě, kdy jsem u doktorky byl s nějakým problémem, mi vypisovala žádanka, pak se zeptala „a snídal jste?“ já ji řekl co a kdy jsem měl, doktorka to zhodnotila: OK, než dojdete na odběr tak už to bude v pořádku…