Avatar uživatele
sonyyyyyyy

Když jsem na neschopence, do kolika hodin může kontrola přijít ve všední dny? A chodí i o víkendu?

Díky za odpověď, Lůca

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3497 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

V novém zákoně o kontrolách již není uveden čas, tak že kontrola může být kdykoli. Zákon o nemocenském pojištění
Díl 4: Povinnosti a oprávnění dočasně práce neschopného pojištěnce
§ 64
Pojištěnec, který je dočasně práce neschopný, je povinen
a) dodržovat režim dočasně práce neschopného pojištěnce,
b) umožnit příslušnému orgánu nemocenského pojištění a zaměstnavateli kontrolu dodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce; při této kontrole je dočasně práce neschopný pojištěnec povinen prokázat svou totožnost a předložit rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti.

Při této kontrole je pojištěnec povinen prokázat svou totožnost a předložit rozhodnutí o vzniku dočasné pracovní neschopnosti. Byt ( místo pobytu) je pojištěnec povinen označit fungujícím zvonkem a svou jmenovkou. Kontrolu provádějí zaměstnanci místně příslušné OSSZ na základě namátkového výběru, podnět ke kontrole může dát též ošetřující lékař, úřad práce, posudkový lékař, jiný orgán či fyzická osoba. Kontrolu může provádět též sám zaměstnavatel v době, kdy bude zaměstnanci vyplácet náhradu mzdy, nebo o ni může požádat příslušnou správu sociálního zabezpečení.
Nic o tom, že by měl zaměstnavatel právo pohybu po vašem domě v zákoně není. Máte pouze povinnost zdržovat se v době dočasné pracovní neschopnosti v místě pobytu.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Nesmie vás rušiť počas nočného kľudu 22:00-06:00, ináč kedykoľvek môže prísť na kontrolu. Pokiaľ máte byť doma, na vašu prípadnú neprítomnosť treba mať potvrdenie od ošetrujúceho lekára.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Pokud jsi Lůco nemocná a chceš chodit mezi lidi,tak požádej lékaře,aby ti napsal vycházky třeba od 21.00-03.00. :)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
eva P

Vycházky jsou maximálně do 19 hod, takže 21-03 je blbost

před 1728 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony