Gaka

Poradíte, jak vyřešit problém s vycházkou v době pracovní neschopnosti podle popisu v doplnění?

Nemocenská na úřade Prace a vychazky

Dobrý den jsem momentalne v evidenci UP a na neschopence. Podporu v nezaměstnanosti neberu. Mam určené vychazky(marodim s krční páteři ).jsem pozvána na oslavy mimo město počítá se se mnou a je to již dlouho naplánováno , jak mužů nebo kde si zaridit abych mohla na oslavy ? Na úřade Prace mi bylo řečeno že mi kontrola muže přijít kdykoliv a muzou me z up vyřadit -jsem samoživitelka a pokud nebudu na up nedostanu ani davy z hmotné nouze bez kterých nezaplatim nájem. Co tedy udělat abych na oslavy mohla? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Klaproth

a.) Požádej lékaře, který neschopenku vystavil, o mimořádnou vycházku.
b.) Zůstań doma, zdraví je přednější.

Další odpovědi
Drap

Pokud jsi na nemocenské, tak do žádného léčení bohužel, oslavy nepatří. To si budeš muset vybrat. Je pouze jedno řešení. Ukončit neschopenku, nebo riskovat, že kontrola přijde.

ivzez

I v případě nemoci v době evidence na ÚP je nemocný povinen dodržovat
léčebný režim. Kontrola dodržování léčebného režimu opravdu může přijít
kdykoliv → i v sobotu, neděli, ve svátek, … A s kontrolami byste vzhledem
k tomu, že jste se na ÚP ptala, měla počítat, protože ÚP pravděpodobně dá
OSSZ podnět ke kontrole, případně k opakovaným kontrolám.

Jedinou možnost vidím v dohodě s ošetřujícím lékařem
nebo ukončení neschopenky na vlastní žádost.

I podle mne má přednost zdraví. Jedna oslava Vám uteče,
ale až budete zdravá, můžete se zúčastnit mnoha dalších.