petr.neuman

Když jedete do zahraničí sjednáváte si cestovní pojištění?

Nejlepší odpověď
cukrar

Ano, vždy.

Další odpovědi
klumprt

Jo. Nestojí to moc, na týden max. pár stovek, a mám aspoň pocit, že když se mi tam něco stane, tak mě to finančně nezruinuje. Například takový převoz sanitkou do ČR.
V EU sice lze uplatnit zdravotní pojištění z Česka, ale jen v rozsahu dle sazeb v dané zemi. A jestli pacient např. v Rakousku doplácí za zlomenou hnátu dejme tomu 500 EUR (příklad jsem si čistě vymyslel) tak jestli to Rakušákovi nevadí, tak mě jo.

mosoj

Nevím jaké cestovní pojištění si chcete platit, ale zdravotní připojištění si platím vždy. Stojí to pár korun.

gecco

Jak kdy a otázkou ale je, za jakým účelem tam jedu/eš…
😉
Např. ´cestovní připojištění´ obvykle kryje náklady na repatriaci (dopravu mrtvoly zpět do Česka) nebo na pomoc při úrazech v nedostupném terénu (helikoptéra, HS…).
😉

jan.simecek

Ano, sjednávám každý rok od ERV http://www.er­vpojistovna.cz/cs/ces­tovni-pojisteni zatím všechno bylo v pořádku.