pavluš

když je syn připojištěn na mé pojistce a dosáhl 18 let,měl uraz,může si vyzvednout pojistné plnění bez mé přítomnosti?

Nejlepší odpověď
anonym

Něco takového řeší jenom uzavřená smlouva. Takto obecně mohu potvrdit, že to bude spíše případ, kde se bude úraz syna řešit v rámci Vaší uzavřené pojistné smlouvy. Peníze přijdou na Váš účet nebo na Vaše jméno.
Zkontrolujte si, zda pojištění syna ještě dosud platí. U většiny takovýchto vícegeneračních pojistek končilo připojištění dětí dovršením 15 nebo 18 let. Málokteré pojistky byly uzavřeny pro starší děti. (To ale ze smlouvy vyčtete.)
Na plnění z Vaší pojistné smlouvy nemá nikdo jiný kromě Vás, ani v případě, že Vy máte na své pojistce připojištěnou jinou osobu a úraz se stal jí.