dust8

Když je cíl, směr a odvaha, tak zbývá už jen štěstí na té cestě?

Nejlepší odpověď
annas

Není to tak jednoznačné, záleží na tom, zda si vyberte cestou přímou, nebo cestu klikatou, cestu, která je delší, ale přece přes překážky se dostanete ke hvězdám.
Přece daleká je cesta, ne vždy je posetá hvězdami …

Záleží na tom, co kdo považuje za štěstí. Pro někoho je štěstí slepé, jiný je hledá ve čtyřlístku, prasátku, pro jiné jde o štěstí materiální nebo abstraktní,

Někdo za štěstí považuje slávu, peníze, zdraví, své uznání, přátelství, Ale je pravda, že zároveň však mnohým přineslo to samé i neštěstí.

Pohledu na štěstí je mnoho, tudíž štěstí může být i to, že dojdete, že si třeba nezlomíte nohu, že překročíte řeku, nebo najdete štěstí za velkým kamenem .

Cestou zmoudříte, získáte zkušenosti, někdy nevěříte svým očím, takže přemýšlíte, jak se dostat dál.

Co říká Konfucius?

„Trojí cestou můžeme dojíti k moudrosti: za prvé cestou přemýšlení, cestou to nejušlechtilejší; za druhé cestou napodobování, cestou to nejlehčí, a za třetí cestou zkušenosti, cestou to nejtěžší.“ — Konfucius

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-ceste/

Další odpovědi
zjentek

Houbeless, prdlajs stěstí… Víra!!!

led

Nie. K dosiahnutiu cieľa nestačí len smer a odvaha, ale dôležitá je aj cieľavedomosť a vytrvalosť, často až tvrdohlavosť, vydržať aj „přes spálenistě, přes krvave řeky“ až do cieľa. Nenechať sa zlákať krásnou cestou. Šťastie sú pevné boty na tvrdej ceste.
Vychádzam zo skúseností po cestách života, na cestách „tisíce mil“ k vzdialenému cieľu. 😣 (cieľavedomosť)
Ak niečo ide ľahko, je to podozrivé 😫 (únava)

NoFear

Štěstí přichází samo – když jde člověk cílům směle naproti. Ale podstatný je ten směr – zda je správný a efektivní. To určuje cíl, podle kterého máme mít plán a podle ně j postupovat.
Schází ti tam už jen vytrvalost.

Kepler

Trocha štěstí se vždycky uvítá, ale jak známo, štěstí přeje připraveným. Nemůžeme se spoléhat, že štěstí sedne i na vola! 🙂

Pepa25

Ještě to chce dobré boty.

Ametyst

I peníze pomůžou. 🙂

Kelt

Je třeba znát cíl, ale hlavně je třeba jednat a sledovat, zda naše činy vedou k danému cíli a proto je důležité, abychom dokázali své činy měnit dle potřeby a dosahovali požadovaných výsledků. To štěstí je tvrdě odmakaná práce. Hlavní je nadšení, víra a vhodná strategie.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.