jirka F

Když jdete s holkou na oběd nebo večeři, ctíte pravidlo, ať si to, co si objedná, zaplatí sama?

Je to přece logické?

Nejlepší odpověď
Drap

Nevěřím a nectím. Musel bych se stydět, nejen před ní, ale i před personálem. Tvá logika ti říká, že si to má zaplatit sama, tak moje logika zase říká, abys nikoho nikam nezval a neutratíš

Další odpovědi
elkon

Zdá se, že ti etiketa nic neříká. Když muž pozve ženu do restaurace, na koncert, na výstavu a pod., tak útratu zaplatí. To tvé pravidlo je nesmysl.

GM

Zdá se, že jsi křupan a ješte k tomu lakomec. Styděla by se za tebe před personálem i ta holka, kdyby si svou útratu měla platit sama. Asi by to byla první i poslední večeře.

Čecho_slovák

Co to je za pravidlo? Být dívkou, kterou v restauraci necháš zaplatit za své jídlo/nápoje které zkonzumuje, bych hnal sviňským krokem.
P.S. Ty asi nemáš úspěch u dívek, co?

aliendrone

Zatím stále nikoliv, jedu podle starých pravidel, ale…

Teď, když se ukázalo, že ženy (spolu s muži) jsou jen marginálním prvkem populace v porovnání s buznami, bojovými helikoptérami a dalšími nwmkolika pohlavími (soudě dle jejich hlasitosti a viditelnosti v médiích) mi přijdou gentlemanská pravidla poněkud archaická. Zvyk je sice železná košile, ale jsem si plně vědom faktu, že jsem jako dinosaurus a mé návyky jsou přežitkem. Asi budu potřebovat nějaký přeškolovací kurz (nebude to snadné stát se skutečně moderním, OPRAVDU a BEZ VYJÍMKY genderově vyváženým), ale snad to dám. Venkoncem jsem si zvykl na každodenní fízlování (operátory, googlem, čestapem, atd.), tak proč bych se neměl přizpůsobit jiným moderním trendům? :o ;)

Hele, ber to POZITIVNÉ! Jen koukej na ty možnosti: „Cóóó ty svině, ty bys chtěla projít dveřmi přede mnou? A ještě je přidržet?!?“
BOMBY!! A když by pak sbírala zuby po zemi, nádavkem ji navíc skopnout ze schodů. ;) :D :D

Čéče fakt nwm proč se mi to pořád nelíbí (dle všech kritérií by se mi to líbit MĚLO – a to MOC!), asi jsem nějakej divnej… ;) :)

dubraro

By mne hanba fackovala.

marci1

Mistr etikety Ladislav Špaček radí:
Muž – hostitel by měl zaplatit, jestliže pozve ženu do restaurace. V drtivé většině případů by to tak mělo probíhat. Samozřejmě jsou výjimky. Třeba když se jedná o studentský vztah, kdy mají oba dva jen kapesné. Tam se mohou o zaplacení podělit. Nebo chlapec zaplatí restauraci a děvče třeba lístky do kina. V dalších případech ale platí muž, to by mělo být samozřejmostí. 🙂
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/relax/do­bra-chut/spacek-kdyz-za-sebe-necha-muz-zaplatit-to-je-vrchol-buranstvi.A130315_132­008_dobra-chut_mc

Kazatel

Máme tu gendrovou vyváženost, tak ať naopak zaplatí ona tobě, to zní logicky. Jo pardon, ona že zaplatí po čase roztažením nožek? To je ale hnus, když se to takhle bez příkras napíše.

No a o vychytralých holkách ze seznamek, co se nechají pozvat a víckrát se neuvidíte, na těch bys dnes prodělal kabát. Tak že pokud o tebe má holka opravdu zájem, na útratu minimàlně přispěje. Dost na tom, že i tak tě bude nejspíš vysávat celý život a ještě bude s (výše zmíněnou) protislužbou dělat drahoty.

Lotr2008

Nejprve si přečti Etiketu od pana Špačka. Dnešní generace už bohužel nevi, co to jsou způsoby, vidím to na svých vnoučatech a synovcích.

Justin1

Při prvním setkání jsem platil i za holku, k dalším setkáním u většiny holek už nedocházelo. Když jsem chodil s tou, která se potom stala mojí manželkou, při prvním setkání jsem platil taky já za oba a potom jsme se v tom, kdo za oba zaplatí, začali střídat.

Já...

Toto pravidlo poctivě DODRŽUJI. A to tak, že PRAVIDELNĚ!

Chodím s jednou holkou – od nás z práce – pravidelně na obědy, a absolutně jí nevadí, že jí to neplatím.
A mně taky vůbec nevadí, že mi ten oběd – ONA – neplatí…
😉

Připadá to SNAD někomu DIVNÝ…???

Přitom jsme OBA SPOKOJENI!
A navíc ještě genderově vyvážení. No ne…???
🙂

Jdu-li s holkou/ženskou na jídlo, je to na základě OBOUSTRANNÉ domluvy. Oba máme zrovna hlad, či chuť posedět – tak jaký placení za holku/ženskou???
A nikdy jsme s tím – ani jeden – problém neměli.

Jóó – POZVU-LI ji, pak je to samozřejmě jiná…

Dyť je to jasný jak facka…

PS. Mám takový dojem, že si tu většina odpovídajících plete význam slov „…JDE…“ a „…POZVE…“! Přečtěte si otázku ještě jednou – a pozorněji!

zjentek

tak já mám na háku jak to dělají jiní, já to samozřejmě cvaknu a nedělám drahoty. A TEPRVE POTOM, kdy je ruka v rukávě, přijdu se všemi těmi historkami o nutnosti sehnat na nějaký čas sponzora pro své rozjeté charitativní projekty, protože své mega mám ke vší smůle jak na sviňu zrovna krátkobobě investovány do jiných projektů, s obřími zisky pro mou osobu… To přece musí holka pochopit, že se musím také nějak živit a nejen celoživotně plodit dobro druhých. No, zatím mně to šlape, jdou po mě jako husa po flusu!

iceT

A když bys jí objednal ty, tak to za ni zaplatíš?

Disraeli

Ne, muž by měl platit, pokud jde s partnerkou. Samozřejmě je to ale na domluvě a co vyhovujeme oběma (tedy i partnerovi).
U přátel je zase dobrý styl, platit dohromady a složit se anebo teď platím já (za oba), příště ty a prostě to střídat.

michalds

Ctím to.
Ženy si vydupaly rovnoprávnost, čili ctím rovnoprávnost i co se týče placení společných večeří.

Rudík 12

Tak když si pozvu holku, která se mi líbí, na oběd, tak to přeci zaplatím(to k tomu patří ). Toby jinak nebylo pozvání.

VIO

Já jsem za holku platil vždy, dokonce i jako chudý student… i když jsem poté musel jet vlakem bez jízdenky :)
Pokud chceš být gentleman a dodržovat etiketu, tak je správné aby jsi zaplatil ty. Pokud ti je úplně jedno co si o tobě ta holka bude myslet a chceš být za burana, tak platit nemusíš, ale pochybuji, že na tebe bude mít pěkný pohled.

Já...

To – jak Vy píšete -„PRAVIDLO“, nedodržuji. A to pravidelně!

Chodím s jednou holkou – od nás z práce – pravidelně na obědy, a absolutně jí nevadí, že jí to neplatím.
A mně taky vůbec nevadí, že mi ten oběd ONA neplatí…
😉

Toliko moje PŘESNÁ odpověď na Vámi PŘESNĚ formulovanou otázku…

PS. Navíc jsme ještě genderově vyvážení. No ne…???
🙂

Já...

Zase „Já…“
Omlouvám se – můj výše uvedený příspěvek do Diskuze byl předčasně odeslaný – a/neb nedokončený.

Admin ho může smazat…

jirka F

Elkon: Není to nesmysl přece nebudu platit to co si objedná ona.

elkon

Jsi buran.

jirka F

Budu se snažit polepšit abych buran nebyl.

da ny

@ Jirka F
Takové „pravidlo“, může ctít, jen mameluk, držgrešle, vidlák, buran, člověk chudý duchem… ;D
Pokud jsi, jen trpěn/(náhodný doprovod, nějaké, známé dívky (se kterou nechodíš), jistě i počítá s tím, že si jídlo zaplatí. Někteří kamarádi/známí, přesto za dívku platit mohou/platí.
Pokud vyjde iniciativa/pozvání z Tvé strany, je Tvou milou povinností, útratu zaplatit. I kdybys tam seděl u sodovky.
Výjimku tvoří chudí studenti. Tam mohou být předem dohodnuti, že si každý své jídlo uhradí sám. Podobně lístky do kina. Nebo se v platbách (přiměřeně vysokých) střídají. Případně sedí doma a společně na oběd/večeři nejdou. Platí: „Bez peněz, do hospody nelez.“

aliendrone

da ny>>> No já nevím s těmi studenty. Také jsem býval študý chudent, ale tohle platí možná tak v emerice (či jinde, kde se platí TUČNÉ školné), ale u nás? Neexistuje „chudý student“, jen student LÍNÝ prachy vydělat. A to je podle mne ROZDÍL. ;) :D :D

Kazatel

Ono zkušenosti před třiceti lety nereflektují, že se svět poněkud změnil. Taky je rozdíl, jak je na tom kdo finančně, student si to prostě nemůže dovolit. Ono ta, která již nemá zájem o další schůzku by také měla říct, že si to zaplatí, protože je to prostě nefér. Obzvlášť když celou dobu čučí jak sůva z nudlí. Znal jsem takovou ne jednu, vysokoškolačku, co takhle „flirtovala“ vysmátá, jak jsou chlapi blbí, jedna z nich si dokonce, jak se nakonec ukázalo, zvyšovala životní úroveň pod jiným jménem úplatným sexem.

Ale jasně že pokud je ti dívka sympatická, je zaplatit útratu rozumný projev galantnosti, ono nakonec v životě zjistíš, že tyto peníze jsou to nejmenší, co tě další následně soužití se ženou stojí.