FOG

Kdyz jdete na pivo, jak říkáte u vás pivu?

Jak rikate u Vas pivu? Jako jdu na „pivo“.
My rikame treba – „pojd na skopek“.
Doplňuji:
Od Brna nejsem,ale spis ten stred Moravy.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já stejně jako vagra chodím na „jedno“…někdy na „dvě“, první a poslední. Nebo jak píše panenka na pivko…

Další odpovědi
vagra

Nevím proč se u nás říká-zajdu,nebo skočím na jedno,když skutečný počet,málokdy odpovídá původnímu záměru.

panenka

My říkáme pojd na jedno nebo pujdeš se mnou na pívko.

quentos

na jedno nebo na piv(k)o; škopek jsem zažil spíše na Moravě

BENYTA

U nás se říkalo,že se sejdeme v HOSPĚ,takže na pivo se chodilo do HOSPY.

Jahoda

My říkáme „Jdem na jedno?“; „Skočíme na pivko?“; „Pojď se mnou na jedno/pivko“ apod. 😁

9 řemesel

Jeden hrozný výraz který jsem slyšel včera v Rožďalovicích : pojď do cucny.

oskar

Orosene, bahno,škopek,rezavá voda.

vašek1

Unás se taky říká pojď na " hrnec".

Spiritus

jsem ze západu,takže-pojď na biera

fortin

Když jdu na ochtl, jdu na pivo.

lorja

Když jde manžel na pivo,říká mi: Skočím si na jedno orosené.

ReHu

Nejsi náhodou od Brna??? Mí známí tam tak totiž pivu říkají 🙂.
Můj mužský říkal, jdu na dvě. Ale myslím, že tím myslel (dobře napsané, že 🙂? ), to první a poslední. Ty kousky mezi asi nepočítal. Takže už u mně nebydlí 🙂.

Michal

Pojď na jedno?!

martina1

U nás jak kdy.Většihou Zajdem na jedno nebo Zajdem posedět-rozhodně nikoho nenapadne,že na sodovku.

lorja

Jsme z Rožnova pod Radhoštěm.