kosticz

Když clověk, který je barvoslepý tvrdí, že je nebe šedé, šíří Fake News?

Odpovědi
Edison

Koukám, že lidi nechápou, co fakenews jsou… A co ne…

Kepler

Ne, jen dává najevo, jak to vidí on. A často má pravdu.

Edison

Není to tak dávno, co v bedně říkali, že by se měl zavést předmět obdobný občanské nauce, ve kterém by se děti učili, jak funguje stát, co je sociologie a další důležité věci, ale taky jak rozpoznat fakenews od jiných zpráv. Ale to se dá třeba i v češtině, žejo.

DoTazatel

Takových předmětů by se mělo zavést (i místo některých stávajících) :P
Třeba rétorika, finanční gramotnost a ekonomie (i na neekonomkách), politologie a chod světa, umění prodávat (opomíjená schopnost a přece skoro všechno stojí na ni a každý ji chtě nechtě používá – nevědomky),… po*er je, že do školy se důležité a užitečné věci/předměty moc nehodí. Proč? to nevím, ale je tomu tak.. :/
Smyslem školy většinou není, aby žák zlepšil nějaké své schopnosti, aby rozšířil své obzory, své inteligence a nabyl užitečné znalosti. Jejím cílem je, aby ji žák úspěšně absolvoval (ať už to znamená cokoli, ale rozhodně to není založené na zlepšení něajakých žákových kvalit).

Edison

Tak tos trefil dost přesně.