dust8

Když by někdo vystřelil šíp při nulovém větru přímo nad sebe, tak jej šíp zákonitě strefí do obličeje?

Nejlepší odpověď
elkon

Ne, protože šíp při své konstrukci, se ve vzduchu obrátí a padá někam vedle.

Další odpovědi
led

Nulový vietor nejestvuje. Na každé teleso teoreticky vystrelené do vzduchu v smere priamky prechádzajúcej absolútnym stredom Zeme, vplývajú aj atmosférické javy a vplyv príťažlivosti Zeme. To pritom neberiem do úvahy tvar tohto šípu a jeho ťažiskový bod, ktoré vplývajú na tvar jeho letu.
Takže v každom prípade neriadeného letu vystreleného šípu miesto jeho dopadu nebude totožné s miestom jeho štartu.

Justin1

Ne. I kdyby šíp padal přímo na místo, odkud byl vystřelen, střelec by uhnul a nečekal by, až dostane šípem přes papulu.