Kepler

Kdybyste se náhle ocitli v raném středověku, čím byste byli užiteční?

Pokud by vás tedy neupálili jako čaroděje. Čemu byste se je snažil naučit s ohledem na tehdejší možnosti? Co se nevešlo, doplňte bez ohledu na škatulku.

Nejlepší odpověď
anonym

Knihtisku

Osvěta v knihách, tady je cesta.

Další odpovědi
hapiky

Všemu co znám, i když málo

Největší síla lidí je v myšlení. Pokud lidem ukážete správnou cestu, napovíte jak na to, pokrok či ekonomika se automaticky dostaví.
Chceš-li někomu pomoct, nauč ho něčemu.

Rokio

Hygieně

Snažil bych se přesvědčit lidi ze středověku, že hygiena je důležitá a může zabránit nemocem a prodloužit život.

Kelt

Jak založit školy

Píšu školy. Podle mne je ranný středověk datován do 5. století, kolem roku 450. Hygiena asi byla dobrá, knihtisk přijde skoro 1000 let později, se znalostmi bych se moc nenaparoval a rýsovat neumím, takže stavbu zavrhuji. Možná bych zkusil i ty zbraně. Ale musel bych mít zajištěný bezpečný návrat. Dnes potkáš blbce na každém kroku a před těmi 1500 lety byli i blbci na nižší úrovni a nějaké ovládání duševní bych u nich neočekával.

marci1

Knihtisku

Ucit se, ucit se, ucit se! 🙂

jsemjá

Jak vyrobit dokonalejší zbraně

Já jsem dobrý šermíř, a meče taky vyrábím, ale chybí jiná odpověď.

jirka F

Všemu co znám, i když málo

Houbaření, amatérské klimatologii,