ReHu

Kdyby součástí průzkumu byli i češi, na kterém místě, si myslíte, že by se umístili?

http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/371499-z-hotelu-mizi-drobnosti-televize-i-obri-predmety-nektere-narody-kradou-vice-nez-jine.html

Nejlepší odpověď
Drap

Nezáleží na národnosti, ale ve výchově a na současném stavu v daném státě.

Další odpovědi
talka

Pozůstatek výchovy komančů!!!

arygnoc

pred rokom 1989 existovala taká služba – rozvoz mlieka a pečiva.
proste sa ráno zobudil otvoril dvere a tam vás čakalo mlieko (aôebo jogurty či iné výrobky, ktoré ste si objednali) a pečivo.
paneláky sa nezamykali a kupodivu, veľmi zriedka sa stávalo, že objednané potraviny pred dverami (bez dozoru) neboli.
tak isto i topánky som kľudne nechal vonku na chodbe, a to i tie fajnovejšie – a kupodivu, ráno som ich tam zasa našiel.

takže to nie je o tom, či jeniekto čech, argentínec alebo zulu, ale o výchove.

dnes, keď si každý myslí, že čo nie je opatrené reťazou alebo nieje privarené, je si možno privlastniť (niekedy práve tú reťaz), by som si netrúfol nechať pred dverami ani plný smetiak.

takže zmysel by prieskum mal, keby sme to porovnávali s minulosťou – to by česi (a i slováci) poskočili o dosť miest.

;-Q

led

Žiaľ, je to pravda nielen v Argentíne. Veľakrát som bola svedkom, ako sa niekedy hosť pri platení prekvapene pozerá, že napríklad nápoje v bare si musí zaplatiť, uterák s logom hotela si môže kúpiť, ale nie je v cene za ubytovanie. A veľakrát som videla aj takéto „úlovky“ z ciest.
Lamalam, v článku je uvedené ´Ty podle mluvčího firmy totiž „bere každý” a hotely to předpokládají.´ všimnite si uvodzovky, to znamená -bere teměř každý, nebo velká většina-

Je to tak, ako hovoria pamätníci arygnoc a Drap – je to v človeku bez ohľadu na národnosť, politické a náboženské zmýšľanie, finančné zabezpečenie (práve naopak, tí viac movitejší, sú v tomto zozname najviac zastúpení)

anonym

Krade se všude ve světě ba ještě víc,jenom na Čechy se všechno háže nejvíc?!

Lamalam

Ten článek je lživý. Uvádí se v něm, že toaletní potřeby berou úplně všichni. To je lež, já si vždy tyto věci vozím své, hotelové jsem nikdy nepoužila ani nevzala.

ReHu

Drape, souhlasím, že to je výchovou. Bohužel si myslím, že právě v té výchově máme, obecně jako řeším mezery. Občas to jsou velké mezery.

anonym

pro Pumík
Asi si nepamatuješ jak po revoluci bylo napsáno v Rakouských a Německých obchodech „ČEŠI NEKRAĎTE NÁM TADY“ a různé jiné nápisy v češtině upozorňující na to jak Češi v jejich obchodech kradou.Je zajímavé, že nápisy ukazující na jiné národnosti tam nebyly.
A na druhou stranu.
Pomlouvají socialismus, že bylo všeho nedostatek.Ano, byl třeba nedostatek masa, ALE NA VESNICÍCH SE ZVÍŘECTVO NEZTRÁCELO JAKO DNES.
Měli jsme tu družstvo a NIKDY se jim z pastvin neztratila jediná kráva či tele.
Dnes se soukromníci BOJÍ vyhnat krávy na pastvu bez dozoru,protože již několikrát jim byl dobytek ukraden či na pastvině zabitá kráva, vyvrhnutá a maso ukradené.
V sousední vesnici mají od sedmdesátých let rybáři rybník a za socialismu jim NIKDY nebyl vykraden a stavidlo na vypouštění hráze bylo zašprajcováno jen kusem dřeva.Ano, byli tam chytači načerno, ale ztráta byla jen několik kusů.
Od r.1995 jim už byl TŘIKRÁT vykraden a to tak, že byl stavidlem vypuštěn.Po prvé tam dali zámek ani to nepomohlo, pak kolo autogenem přivařili a to také nepomohlo.Dneska mají celou výpusť zavařenou autogenem a zatím mají pokoj.
A po vesnici co bylo zvířat a každý měl zvíře zavřené jen na ohnutý hřebík (králíkárny, slepičárny apod).V této době není týden, aby někdo nenadával, že se mu ztratilo nějaké zvíře a to už mají všichni všechno na zámek a stejně to nepolatí.A policie to šetřit nechce, protože to není škoda za 5 tisíc.
Tak mně vysvětli jak je toto možné, za komunistů maso nebylo a nekradlo se dnes je masa na pultech dostatek a krade se.
Zrovna tak jsem se NEMUSEL bát jezdil po městě autěm, že spadnu do kanálů, protože tam není poklop.V dnešní době znám už několik lidí, kterým se to stalo (mně ZATÍM ne).
A tak je to se vším.Nepamatuju, že by někdo ukradl les nastojato, jako dnes, lokomotivu, lyžařský vlek či dokonce most.
Takže se krade daleko ve větší míře než dřív, protože lidi mají daleko lepší vybavení na zlodějinu
(dříve neměl soukromník nákladní auto, motorové pily byly nedostatkovým zbožím atd.)

anonym

Sice moc pěkná esej,ale dnes je jiná doba,protože komunisti už dávno skončili tzn.,že u nás je k dostání i kolikrát lepší zboží,které bylo "nedostatkové"a to,že se někdo dostane mezi společenskou smetánku sociálů či asociálů je jenom věc názoru…
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=p1hcery5U7c

anonym

Ale neodpověděl jsi mi na otázku, proč se za komunistů NEKRADLO MASO NA VESNICI a dnes když je masa dostatek TAK SE KRADE.
Já jsem se neptal na nedostatkové zboží, já jsem říkal, že dnes se krade ještě více, protože LIDI MAJÍ LEPŠÍ VYBAVENÍ NA ZLODĚJINU, takže se kradou věci, které za komunistů nikoho NENAPADLO ukrást, protože neměl čím.

anonym

Vážím pouhých 43 kg a jsem ještě panna?!

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qd0f6w2RgsM

anonym

Opět jeden(a) z modrých ptáků, kteří nedokáží odpovědět na konkrátní otázku.Zkrátka modří ptáci jsou horší než komunisti.Ti alespoň na schůzích na mé dotazy dokázali najít odpověď.Ty nejenže nedokážeš odpovědět, ale jen zbytečně provokuješ.
A nevím jak Tvoje odpověď souvisí s mojí otázkou.
To jako kdybych Ti já odpověděl vážím 90 kg a panic už nejsem 48 let.

zorro

Lahny, obvyklé komunistické lži, jako obvykle.

anonym

…a osobního stylu.

ReHu

Lahny, na ty nápisy v Rakousku jsem si taky vzpomněla.