Angi-Shy

Kdyby se vězni Osvětimi vzbouřili, vyhráli by?

Sleduji už druhý dokument o holokaustu, osvětimi atd.. když vydím ten počet vězněných lidí oproti vojákům, říkám si, kdyby se většina věznu vzbouřilo, vyhráli by? Porazili by vojáky a dokázali by se odtamtud dostat? Co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Opravdu zajímavá otázka na kterou nejde jednoznačně odpovědět. Myslím si, že by vězni neměli šanci vyhrát. Mnozí z nich byli fyzicky vyčerpání, neměli možnost se dostat ke zbraním, byli hlídáni na každém rohu. Možná se někteří pokusili utéct, ale záhy byli buď chyceni nebo zastřeleni na útěku. Viz scény z nějakého filmu.

Další odpovědi
Quimby

Možná by v první chvíli vyhrávali díky překvapení, ale jakmile by přišla armáda tak by je zmasakrovala. Neměli kam utéct.

dědapetr

Nevyhráli,v době když okolo zuřila válka by okamžitě byla přivolná posila z nejbližší posadky a byl by to masakr.Život vězňů byl pro němce bezcený,proto snimi také podle toho zacházeli.
Doplňuji:
Pokud by se náhodou podařilo někomu utéct tak by ho chitili.Malo kdy se někomu podařilo přežít útěk.

honza19hk

pokud by se nezmocnili zbraní tak těžko, bez pozabíjení vojáků by z toho areálu stejně neutekli.Samotná vzpoura proti ozbrojeným vojákům by jim byla k prdu.

Kyril Čouda

Pokud vyhrát znamená dostat se z osvětimi v jakémkoliv stavu, tak ano.

Pepa25

„vidím“ !