bolak

Kdyby se matce s dítětem po porodu nepřestřihla pupeční šňůra, mohli by takhlenc spolu žít až dokonce života? Připojený?

Nejlepší odpověď
anonym

Ne – savcům u přírodě také nikdo pupeční šňůru nepřestřihne… 😉
Po porodu pupeční šňůra zanedlouho odumře, uschne a odlomí se.

Další odpovědi
Marrier

Při porodu se z těla vyloučí také placenta, ke které je pupečník připojen, takže tím se spojení matky a plodu také přeruší…

marci1

Někteří rodiče dokonce využívají možnosti, že pupeční šňůra se nepřestřihne a dítě se ponechá nějaký čas spojené s placentou. Jestli Vás to zajímá, dotaz – „lotosový porod“ : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-pojem-lotosovy-porod

Nuk nuk

Nemohli a pokud by porod probíhal normálně bez komplikací, ani by spolu úřipojení nezůstali. Poslední fází normálního porodu je totiž vyloučení placenty, ke teré je připojen i pupečník. Některé přírodní národy dokonce pupečník nepřestřihují, pouze zaškrtí a neoddělují ani placentu. Obé časem odumře a odpadne.