marci1

Znáte pojem „lotosový porod“?

Nevěděla jsem, že něco takového existuje a přiznám se, že mě překvapilo, že lidé jsou ochotni riskovat infekci dítěte, poněvadž placenta po porodu je „mrtvá“ a hrozí infekce dítěti. Že placentu lidé pohřbívají, nebo dokonce jí, ale riskovat život vlastního dítěte ? Co si o tom myslíte Vy ?
Doplňuji:
Lékaři tento porod v žádném případě nedoporučují.

Nejlepší odpověď
Drap

Nemyslím, že by se nějak nadměrně zvyšovalo riziko infekce. Naopak, ti kteří takový porod upřednostňují jsou přesvědčeni o opaku a snaží se dělat pro své dítzě to nejlepší. Nelze odsuzovat vše co neznáme a prohlašovat to za špatné, jen proto, že neznáme všechny okolnosti.

Další odpovědi
ahold

Je to alternativa. U nás se ale nepraktikuje, už z určitého nepohodlí pro matku i dítě. http://www.lo­tosovyporod.cz/cs/ar­ticle/default/16

Ivana Nova

Zde píšete, že lékaři tento porod nedoporučují. No to nemohu souhlasit.
A co pan Dr. Michel Odent autor padesáti vědeckých studií. Michel Odent je známý porodník, který ve francouzské státní nemocnici zavedl porodní bazénky a porodní místnosti simulující přirozené domácí prostředí. V padesátých letech vystudoval chirurgii a může být považován za jednoho z posledních opravdových všeobecných chirurgů. Na konci své profesní dráhy v nemocnici pracoval jako domácí porodní asistent. Michel Odent je zakladatelem londýnského výzkumného centra Primal Health, jehož cílem je studovat vzájemné souvislosti mezi tím, co se děje během tzv. prvotního období (tj. od početí do prvních narozenin), a tím, jaký má člověk později v životě zdravotní stav a jak se chová. Databanka týkající se tohoto období uchovává stovky referencí a abstraktů ke studiím publikovaným ve vědeckých a lékařských časopisech.

Sarah Buckleyová je zkušená praktická a rodinná lékařka se specializací v porodnictví a rodičovském plánování. Je matkou čtyř dětí, které se narodily doma, a v současné době ji kromě mateřství zaměstnává také psaní o těhotenství, porodech a rodičovství. Její kniha Gentle Birth, Gentle Mothering se stala široce uznávanou příručkou pro rodiče i odborníky v oboru. Sarah vystudovala medicínu na Otagské univerzitě a v Palmerston North na Novém Zélandu získala vzdělání jako rodinný lékař. V roce 1987 se odstěhovala do australského Melbourne, kde pracovala v oblasti komunitního zdraví, a spolu s dr. Peterem Lucasem působila několik let jako praktická a rodinná lékařka v centru pro domácí porody Wattle Park House. Má diplom v oboru porodnictví a certifi kát v oblasti rodičovského plánování a je členkou Australské akademie výživové a environmentální medicíny (ACNEM). Ve svém povolání obšírně kritizuje současné metody používané v oblasti těhotenství, porodnictví a rodičovství, a to jak z vědeckého, antropologického, mezikulturního, psychologického, tak osobního hlediska. Vybízí k tomu, abychom se při rozhodování vždy snažili o daném problému získat co nejvíce informací, abychom při tom naslouchali svému srdci, řídili se vlastní intuicí a nenechali si příliš mluvit do toho, jak přistupovat k vlastnímu tělu či výchově svých dětí. Dr. Buckleyová se zúčastnila mnoha konferencí v Austrálii, na Novém Zélandu, v Americe a Kanadě, kde přednášela porodním asistentkám, zdravotním sestrám, lékařům, porodníkům, dulám, učitelům v oblasti porodnictví či rodičům samotným.

Dr. Luca Daini je fyzioterapeut, kvalifi kovaný osteopat a specializovaný
kraniosakrální terapeut. Je ředitelem italské Osteopatické hodnotící komise
pro lotosové porody.

Dr. Diana Jamesová, Dr. Christopher Millar a mnoho dalších, kteří Lotosový porod studovali v praxi.

Rozdíl mezi lékaři v České republice a těmito odborníky je jeden. Všichni zde jmenovaní Lotosový porod zažili na vlastní oči a mají s ním několikaletou zkušenost a také úžasné výsledky. Na rozdíl od našich lékařů, kteří argumentují pouze na základě smyšlených až nesmyslných domněnkách.