Avatar uživatele
Stříbrný

Kdyby místo mužů byly v politice jen a pouze ženy, bylo by i tak na světě tolik válek?

Nedělám si prču, proč bych si měla dělat prču? Kde já píšu, že by to bylo lepší? Osobně si myslím, že ne, můj názor - je to stejné, jako když tam jsou chlapi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 43% Ne 7% Jiná možnost 21% Nevím 29%

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Ano

Za každým mužem stojí žena. (A to i pokud - však právě když žádnou nemá a chtěl by, anebo mu ublížila matka, ...) Především však ve 47% evidovaných společenstvích byly dominantní ženy. (Neověřené údaje hovoří dokonce o většině - i 70%.) Viz Amazonky etc. Neexistuje lepší rasa, pohlaví, ... Problém je čistě člověčenstvo. Vždyť i toto (tato anketa) jest projevem válečného aktu. (Za největšími válkami stojí takovéto smýšlení - nebylo by lépe pokud ...)

Ano - lidé zkrátka nedomýšlí následky svých činů. Komu záleží na tom, jak jste svůj projev myslela? Někdo si to vyloží tak, že preferujete ženy a kdo mu to sebere? Právě to je celý ten problém - neexistuje správná myšlenka, dobrý postoj, ... I kdybyste vymyslela sebepropracovanější traktát, přečte si to pablb a válka je na světě. V Bibli eviduji tisíce pasáží vybízejících k válce, mstě, násilí, ... A přesto ji lze vyložit jako naprosto mírumilovnou pohádku! Slyšel jsem výklad těch nejnásilnějších pasáží od velmi dobrého řečníka - kněze. A ten to vyložil tak, že to zkrátka naprosto dávalo smysl a vůbec to nevypadalo tak násilně. No a pak naopak nějaký mírumilovný kus uzme fanatik a ejhle - válka!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nevím

Nevím... Možná i víc...
a) ženy by byly dosazeny nějakým zákonem - v tom případě by byly ze zákulisí ovládány schopnějšími muži a situace by byla táž, jako dnes
b) ženy by se k mocenským pozicím propracovaly přes muže, tedy by byly schopnější mocenského boje - situace by byla táž a nebo horší
___
Kecy o lepší společnosti řízené ženami jsou jen snahou neschopných o vlastní zviditelnění...
;-))


Avatar uživatele
Zlatý

Ano

Ukazuje se, že v extremních situacích ženy někdy až překvapivě selhávají. Např. v koncentračních táborech často přestávaly dbát nejen o osobní hygienu, ale doslova se ve svém chování zvrhávat - např. do jídelních misek vykonávaly potřebu a poté z nich následně konzumovaly příděl stravy. Dcera, která léta pracovala na interním oddělení tvrdí, že muži si na pokojích většinou navzájem pomáhají a spolupracují se sestrami, kdežto ženy se mezi sebou hašteří a šikanují sestry.


Avatar uživatele
Stříbrný

Nevím

Milá Sambo, to je velmi zajímavá otázka ;)
Ženy se často lépe domluví bez zbytečných emocí a vyřeší problém věcně, podobrém. Snadno a rychle.
Ale... jak začnou "bdít" nad dodržováním pravidel a morálkou, jsou z nich líté a závistivé saně... Pak dokáží, bohužel předčít i mužskou brutalitu svou rafinovaností a intrikami.......
Války měly původ veskrze náboženský a především mocenský.
Problém nebude v pohlaví, ale v čkověku. Ti "spravedliví a moudří" se hned tak do politiky nehrnou a netouží po moci.


Avatar uživatele

Nevím

Asi těžko,hlavním důvodem válek bylo, je a bude náboženství.


Avatar uživatele
Bronzový

Nevím

Otázkou je, jak by se ženy do vedoucích pozic v politice dostaly (tedy tak, aby tam pro změnu nebyli vůbec muži). Ideálem je, alespoň podle mě, přibližně rovné zastoupení.
Jinak není špatné připomenout např. rozdíl, jak řídí auto muži a jak ženy. Ze statistik vyplývá, že ženy častěji bourají, ale mají zase méně smrtelných nehod. Z toho plyne, že vyšší zastoupení žen v politice by opravdu mohlo řadu věcí proměnit. Jak moc a v jakém smyslu je samozřejmě těžko předpověditelné.


Avatar uživatele

Ano

právě kvůli ženám se hodně válčí


Avatar uživatele
Zlatý

Ano

Ano,stačí se podívat na počínání Tante Merkel,jak destabilizuje Evropu.Další ženou která může způsobit ozbrojený konflikt je prezidentka Argentiny Cristina Fernández v souvislosti s Falklandy.


Avatar uživatele
Zlatý

Jiná možnost

děláš si prču viď? Vždyť války a průmysl existujou jen kvůli sexu, takže vyzdvihování žen do rozhodčích pozic je totální zkázou světa ..žena má totiž bohudík někde v ústraní plodit. Je to snad pro ni málo?
Ano, zahalený ženský by možná mohly mezi lidi, to jo ..to by nikoho nerozptylovalo a byl by mír.
Ženská bez masky má totiž vrozenou "zbraň", která jako každá jiná zbraň dobro neplodí a vždy napáchá mnohem podlejší zločiny a ublížení, než poctivá "hrubá síla", které se bez žen dá skvěle využít i bez válek ..a nepomáhá ani dnešní "běžný" ošacení, zduř.


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano

jen si vzpomeň na Dívčí válku nebo na Kleopatru,Železnou lady...


Avatar uživatele
Pokročilý

Ne


Avatar uživatele
Bronzový

Ano


Avatar uživatele
Bronzový

Jiná možnost

Osobně si myslím, že je tu dobrý důvod, proč v historii lidstva nevládly ženy. Až na pár vyjímek...


Avatar uživatele
Stříbrný

Jiná možnost

viš co ? bachařky v koncentráku byly větší zrůdy než vojáci - chlapi, to říkaĺ jeden pamětník z Ravensbrucku co přežil to peklo
a baby v armádě a v uniformě ? jenom to ne ! znal jsem jich několik
do politiky ? chráň nás ! pleny, kastrole a vařečka, kuchyň a zástěra, to je jejich místo

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Samba

lexx, kuchyň a vařečka, hmm, taky názor :-))) - velmi sexistické

Avatar uživatele
Zlatý

ten který je

Je pravda že ženy dokáží být vynalézavé,rafinované a kruté,moc kruté.
Pamatuji si na výrok jednoho dávného uživatele tohoto servru,který prohlásil že žena je jako ohen - Dobrý sluha ale zlý pán.;-)

Avatar uživatele
Stříbrný

Samba

dudu, v to, zdravotnictví...možná víc zdravotních bratrů by to chtělo

Avatar uživatele
Stříbrný

Samba

Zjentek, to co píšeš...pro ženu je to samozřejmě málo, ale do politiky bych se taky necpala, je to svinstvo.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

teď nevím, jestli svinstvem myslíš ženský a nebo politiku, každopádně ty války by byly minimální, kdyby k nim ženský nenaváděly normální lidi ..někde jsem tady už dokonce odpovídal, že chlap, žijící se ženskou, není sám sebou, tzn. žije navedenej život, ale v tu chvíli mu to přijde úplně normální, pánč chudák v tu chvíli ani neví, že vlastně "už bojuje" ..takže války by se omezit daly, ale dal jsem jinou možnost, bo nevim nevim

Avatar uživatele
Stříbrný

Samba

No jo, vy chlapi jste vůbec hrozný chudáci ublížený, proto ženy chodí na kurzy sebeobrany...jak vás zpacifikovat v případě ohrožení vámi.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3828
Zlatý Drap 2290
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.