Angi-Shy

Kdybyste zničeho nic najednou získali miliony/miliardy korun, co byste s nimi udělali jako první?

Vím, že většina by odpověděla asi rozdělit se s rodinou, koupit něco drahýho a tak… pro mě osobně by to ovšem bylo koupení něčeho hodně nezdravého pro všechny aby se pořádně nacpali, jako pizza, KFC, McDonald's, nejdražší a nejchutnější jídlo a udělat si z toho všeho hezky celodenní bufet jako oslavu :D Jak byste na tom byli vy? Taky něco výstřednějšího jako první útratu?

Odpovědi
Reezo

Dost záleží kolik bych vyhrál / získal. Každopádně i kdyby to byl milion, tak bych se pokusil rozjet business, který by mi vydělával. V hlavě to mám docela srovnané a určitě bych nezačal rozhazovat za blbosti, které nepotřebuji.

  1. místo je tedy business, který by vydělával.
  2. rozdělení s rodinou. Dopřát rodičům užít si zbytek života a kdybych měl ještě dost financí, tak bych se postaral i o sourozence.
  3. bych asi o něco zvedl svou životní úroveň, ale nic přepychového bych nechtěl. Viděl bych to asi na vyšší nadprůměr.

Hlavně bych to držel spíš v tajnosti i před případnou manželkou či dětmi, aby je to nezkazilo nebo aby si nemysleli, že jim spadne všechno do klína.

Gonfaloniér

Podle toho kolik, ale řekněme, že bych měl dostatek. Nad 300 milionů až třeba 2 miliardy (jsem skromný člověk). :D
Koupil bych velké odlehlé pozemky kousek za vesnicí a nechal si tam postavit svůj vysněný velký dům. Takový menší palác. Hlavně prostorný a na samotce. Velkou knihovnu, okrasnou a sadovou zahradu, posilovnu a hřiště, nějaké sportoviště.
Většinu peněz bych investoval do různých věcí, aby se mi to celkově oplatilo (zlato, akcie, ropa a jiné komodity, podniky). Krátkodobě i dlouhodobě. A aby si inflace nepřišla na své.

Rozdělil bych sumu peněz pro blízké. Vytvořil jim fondy, ze kterých bych jim pravidelně vyplácel, něco bych jim investoval a dal na spoření. Rozhodně bych jim nedal jednorázově velké částky jen tak najednou, protože by to hned utratili. Raději jim to měsíčně vyplácet – jako výplatu, nebo jim dát určitý měsíční limit, který můžou vybrat/utratit (dík tomu fondu). Samozřejmě bych jim dal i nějakou tu větší sumu, hned do začátku..
Na pár let bych si vzal volno ode všeho, na samo/studium atd. A pak bych chtěl začít podnikat a další jiné věci.

Určitou část peněz bych investoval do těch, kteří potřebují pomoc v blízkém okolí.

Úplně prvním krokem by bylo objednání velkého množství knih a jiných potřebných věcí. Hned pak bych určitou část peněz přerozděloval a investoval. Ale s koupí pozemků a zařízení/domluvení přípravy na stavbu domu bych taky začal ještě ten den. Hned bych zašel na úřad a udělal vše potřebné.