Cenobita

Kdybyste se dozvěděli, že je zítra Soudný den, běželi byste se vyzpovídat, abyste si zajistili odpuštění hříchů?

Po odpuštění hříchů je totiž přímá cesta do Království nebeského, a tím pádem zaručený pobyt v Nebi s Ježíšem. Ti co se na zpověď a odpuštění hříchů vykašlou, skončí v očistci i za drobné hříchy, zato vrazi, kteří se káli a dostali rozhřešení pak půjdou do Nebe.

http://agentw3c­.sweb.cz/Comix/NT/NT29­.HTM

Oprava původního
..aby jste…kdyby jste…by jste..

Nejlepší odpověď
Rokio

Samozřejmě bych se šel vyzpovídat. Dostat se do nebe je mým největším přáním.

Další odpovědi
Kepler

V žádném případě! Běžel bych si koupit pár lahví toho nejdražšího šampáňa a půl kila kaviáru. Takový den se přece musí řádně oslavit!

zjentek

Ne. Ale bedlivě bych sledoval, jestli ten soud je spravedlivej.

Kelt

No nešel bych tam. To by znamenalo, že po vyzpovídání mohu hřešit jako předtím. Takže to není spravedlivé. A nechci, aby zítřek byl můj poslední den.

dubraro

Nešel, a ani bych nemohl, protože nejsem křesťanem.

dudu

Osobně si soudný den představuji jako návrat našich stvořitelů /ne bohů/ aby nahlédli, jak se jeden ze vzorků, který asi před 300 000 léty etablovali na planetu Země vyvíjí, tudíž zda svými aktivitami směřuje ke světlým zítřkům, nebo do záhuby.
Jelikož si nedělám iluze o závěrech tohoto pyramidálního rozboru, zvolil bych bez dalšího meditování variantu zmíněnou kolegou Keplerem, ovšem za přítomnosti celé rodiny.

Kulpix

Ano. Šel bych ke zpovědi.

Nuk nuk

Zpověď není špatná věc, pokud je pan farář skutečně schopný, může dotyčnému poradit a pomoci. Ale zpověď je ve skutečnosti spíš psychologická pomoc. S osobním vztahem k Bohu nemá takřka nic splečného.

Ježíš Kristus řekl, že nikdo nepřichází k Otci (tj. k Bohu), než skrze něj. Ke zpovědi jít můžu, ale pokud nebudu skutečně činit pokání, – což v praxi znamená přiznat si hřích, litovat těch chyb a hříchů a snažit se je neopakovat -, pak je to stejné, jako když jdete k psychologovi.

A očistec? Nejsem katolička, možná Vám to některý katolík vysvětlí lépe, kde k němu katolická církev příšla. Já ale o očistci nic nevím. V Bibli o něm není ani tečka, takže s ohledem na ni, žádný očistec – ale prostě buď a nebo.

Roman71

Tak to, pokud mi bude dáno dožít se soudného dne (který dle Písma bude trvat 1000 let), bude život na zemi úplně o něčem jiném. Proč? Lidským vládním systémům (už v tu dobu) bude konec a nad celou zemí bude vládnout doslova vymodlené Boží Království s Bohem dosazeným králem Ježíšem Kristem.

Návštěva kostela, a v něm zpovědnice, už nebude potřeba..
Lidé se totiž budou zodpovídat přímo Ježíšovi.

Katka94

Urcite ne. Zpoved zadnemu cloveku ti nezajisti spaseni. Spaseni jsme tim, ze prijmeme Krista za spasitele, vyzname mu sve hrichy a odvratime se od nich.
Tyhle veci jako zpoved knezi, ocistec apod. Jsou jen bludy Katolicke cirkve, ktere se do ni dostaly tak, ze Katolicka (to znamena obecna, univerzalni) cirkev v historii chtela mit prizen pohanu a modlaru a tak zacala delat kompromisy, aby se k ni i pohane pridali.
Zacali napriklad konat bohosluzby v pohansky den slunce, misto v den odpocinku stanoveny v Bibli a take zacali davat do chramu sochy, coz desatero vyslovne zakazuje. Aby se priblizili pohanum, museli pozmenit desatero. Proto prosim never katolickemu desateru, ale precti si originalni zneni desatera v Bibli v Exodus 20. Kapitole.
Velice doporucuju na YT prednasky Dr. Prof. Waltera Veitha, ktery byl ateistou a jednu dobu veril i katolickemu uceni, ale potom zacal studovat Bibli a zjistil, ze Katolicka cirkev kaze pravy opak toho, co Bible.
Preju ti, at ti Pan zehna a pomuze najit pravdu. Kdybys mel jakekoliv otazky, pokusim se poradit.

Pro Roman 71:
Soudny den nebude trvat 1000 let, to bude proste soudny den. Ale je pravda, ze nasleduje 1000lete milenium.
Podle Pisma, kdyz prijde Jezis, vsichni spravedlivi v Kristu pujdou s nim do nebe a vsichni nespravedlivi budou usmrceni. Potom ti spravedlivi budou mit 1000 let na to, aby si procetli knihy zivota a ujistili se, ze Buh opravdu vsechny odsoudil spravedlive – aby na nove Zemi uz nemohly byt o Bohu pochybnosti. Pokud se dostanes do nebe a nekdo z tvych milovanych ne, budes se moct docist, proc ho Jezis nemohl prijmout a ze to bylo opravdu spravedlive.
Jakmile uplyne techto 1000 let a vsichni se shodnou, ze Buh opravdu udelal pro zachranu lidi maximum a ze jeho soudy byly spravne, sestoupi Jezis s celym Novym Jeruzalemem zpet na Zem a ozivi vsechny nespravedlive a uvolni z retezu Satana, ktery byl tech 1000 let spoutany a sam, aby mohl dost dlouho premyslet nad tim, co udelal.
V tu chvili budou nespravedlivi oziveni, aby jim byl vyrcen rozsudek. Satan bude zurit a rozhodne se sjednotit nespravedlive k poslednimu zoufalemu utoku na Jezise a jeho lid. Tentokrat Jezis nadobro vsechny nespravedlive i se Satanem spali vecnym ohnem (nikdy uz to nepujde vratit zpet) a planetu Zemi obnovi do jeste krasnejsi podoby, nez byla pri stvoreni.
A setře každou slzu z jejich očí. A smrti již nebude, ani žalu ani křiku ani bolesti již nebude, [neboť] první věci pominuly.”
Zjevení 21:4 CSP

Kepler

Dudu: základní téma máš jasné. Dokonce jsem na to téma vydal povídku na dva díly, ale dosud ne tištěnou na papíru. Ale už je to na cestě.

dudu

Výborně, to mě zajímá. Až výtisk bude k mání, dej prosím vědět. Občas přemýšlím o knize Genesis, konkretně o pasážích kde je zmiňován sestup bohů s nebes za velkého rachotu a dštění ohně. Z toho dedukuji, že v té době byli tito astronauté asi dvacet let před naší dnešní technikou. Nelze si ani představit kam až za ta tisíciletí jejich znalosti mohly teoreticky dospět. Pokud se jejich společnost vyvíjela lineárně, pak dnes už pro ně nejsme nic více, než pro naše vědce laboratorní myš, nebo cosi jako patogenní bakterie na petriho misce!?

Roman71

Peklo a očistec? ..ve kterém časoprostoru se toto fiktivní místo vyskytuje??